تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.
حسین مرعشی:

 با ادغام میراث فرهنگی و گردشگری مخالف بودم/ نانوایی‌ها را هم به نام وزارت اضافه کنید!

رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که از مخالفان ادغام این سه حوزه بود در گفت و گویی با دیدار تاکید می‌کند: در مجلس ششم این پیشنهاد را از دستور کار خارج کردم، اما زمانی که من در کرمان بودم این طرح تصوب شد.

کد خبر: ۱۳۱۱۷۳
۱۱:۰۸ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

 

 با ادغام میراث فرهنگی و گردشگری مخالف بودم / طرح ادغام را از دستور کار مجلس ششم خارج کردم

 

دیدارنیوزـ نسرین نیکنام: نام حسین مرعشی برای همه طیف‌ها چه سیاسی چه فرهنگی نام آشنایی است، او که بیشتر به عنوان یک رجل سیاسی اصلاح طلب معرفی شده است در دولت محمد خاتمی بعد از اینکه مامور اجرای لایحه ادغام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد به سه ماده این لایحه ۸ ماده دیگر اضافه کرد و در نهایت لایحه با ۱۱ ماده از کمیسیون مجلس عبور کرد.

او کمی بعد مسوولیت ریاست سازمان وقت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عهده گرفت هر چند مدت ریاست او بر این سازمان بیشتر از یکسال طول نکشید و پس از با روی کار آمدن دولت نهم اسفندیار رحیم مشایی ریاست این سازمان را به عهده گرفت.

مرعشی در توضیح بیشتر شکل گیری سازمان میراث فرهنگی می‌گوید: کنار هم قرار گرفتن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در قالب یک سازمان و حتی وزارت کار درستی نیست، زیرا وظیفه ذاتی میراث فرهنگی، کاوش، تحقیق و پژوهش است و همه آثار میراثی جزء اسناد هویتی ایران و مردم این کشور است و خیلی از این آثار به درد نمایش دادن نمی‌خورد پس دلیلی ندارد که ما به بهانه دیدن این آثار گردشگر خارجی بیاوریم.

اعتقاد رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این است که گردشگری به دلیل هویت خاصی که دارد و صنعت محسوب می‌شود می‌تواند ذیل یک وزارتخانه فعالیت کند، میراث فرهنگی هم در قالب یک سازمان مستقل، اما مرتبط با وزارت و صنایع دستی هم به صورت یک شرکت مادر تخصصی به تولید و عرضه محصولات هنری بپردازد.

او استدلال مدیران پیشین را مبنی بر مرتبط بودن دو حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی را برای جذب گردشگر غیر منطقی می داند و می گوید: برای گردشگر باید نان هم تهیه شود پس نانوایی ها را هم به این سه حوزه اضافه کنید!.


نظرات بیشتر حسین مرعشی رئیس اسبق میراث فرهنگی را می‌توانید در این ویدیو ببینید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی