تیتر امروز

آمارهای رسمی؛ زنان در کدام استان‌ها تمایل بیشتری به کار دارند؟

استان‌های اردبیل، خراسان جنوبی و شمالی به ترتیب با نرخ‌های ۲۲.۳، ۲۱.۸ و ۲۰.۸ درصد بیشترین نرخ مشارکت بانوان را ثبت کرده‌اند. کمترین نرخ مشارکت در این بازه زمانی مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و قم به ترتیب با نرخ‌های مشارکت ۳۷.۱، ۳۷.۱ و ۳۹.۱ درصد بوده است.

کد خبر: ۱۳۱۱۶۰
۱۲:۱۹ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

آمارهای رسمی؛ زنان در کدام استان‌ها تمایل بیشتری به کار دارند؟

دیدارنیوز: بررسی آمار نرخ مشارکت در ۱۶ سال اخیر نشان دهنده آن است که میانگین این نرخ در این سال‌ها ۴۲.۸ درصد بوده است. استان‌های اردبیل، خراسان جنوبی و شمالی به ترتیب با نرخ‌های ۲۲.۳، ۲۱.۸ و ۲۰.۸ درصد بیشترین نرخ مشارکت بانوان را ثبت کرده‌اند. همچنین بیشترین نرخ مشارکت مردان نیز مربوط به استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل به ترتیب با نرخ‌های ۷۵.۳،۷۵.۱ و ۷۴.۵ درصد بوده است.

نتایج آمارهای رسمی؛ زنان در کدام استان‌ها تمایل به کار دارند؟

نرخ مشارکت نیروی کار به معنی تمایل افراد به کار کردن، جدای از داشتن یا نداشتن شغل است. در آمار‌های فصلی مرکز آمار از ابتدای سال ۸۴ تا پاییز سال گذشته میانگین نرخ مشارکت نیروی کار در کشور ۴۲.۸ درصد بوده است. کمترین نرخ مشارکت در این بازه زمانی مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و قم به ترتیب با نرخ‌های مشارکت ۳۷.۱، ۳۷.۱ و ۳۹.۱ درصد بوده است. همچنین بالاترین نرخ مشارکت نیز در این دوره به ترتیب متعلق به استان‌های اردبیل، زنجان و آذربایجان غربی با نرخ‌های مشارکت۴۸.۲، ۴۶.۵ و ۴۶.۴ درصد بوده است.

همچنین میانگین نرخ مشارکت زنان در این دوره ۱۵.۷ درصد بوده که کمترین میزان مشارکت زنان مربوط به استان‌های مرکزی، قم و کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب با نرخ‌های ۱۰.۲، ۱۰.۷ و ۱۲.۳و بیشترین میزان آن مربوط استان‌های اردبیل، خراسان جنوبی و شمالی به ترتیب با نرخ‌های ۲۲.۳، ۲۱.۸ و ۲۰.۸ درصد بوده است.

نتایج آمارهای رسمی؛ زنان در کدام استان‌ها تمایل به کار دارند؟

میانگین مشارکت مردان نیز در این دوره زمانی ۶۹.۹ درصد بوده که بیشترین نرخ مشارکت مربوط به استان‌های آذربایجان غربی، کردستان اردبیل به ترتیب به نرخ‌های ۷۵.۳،۷۵.۱ و ۷۴.۵ درصد و کمترین نرخ مشارکت مربوط به سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام به ترتیب با نرخ‌های مشارکت ۶۰، ۶۱.۷ و ۶۳.۴ درصد بوده است.

نتایج آمارهای رسمی؛ زنان در کدام استان‌ها تمایل به کار دارند؟

همچنین شایان ذکر است مطابق با این داده‌ها میانیگن نرخ مشارکت پایتخت نشینان در این ۱۶ سال کمتر از میانگین کشور بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی