تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

افزایش ۲ دلاری قیمت نفت پس از اقدام عربستان

پس از افزایش قیمت فروش نفت توسط عربستان، بهای طلای سیاه در بازار دو دلار افزایش یافت. عربستان سعودی همچنین قیمت فروش رسمی عرب لایت به شمال غربی اروپا را چهار دلار و ۳۰ سنت بالاتر از قیمت نفت برنت ICE برای ژوئیه تعیین کرد که بالاتر از نرخ مازاد دو دلار و ۱۰ سنت در ژوئن بود.

کد خبر: ۱۳۱۰۲۳
۰۹:۲۲ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

جهش قیمت نفت با سیگنال عربستان

دیدارنیوز: قیمت نفت در ابتدای معاملات روز دوشنبه پس از این که عربستان سعودی قیمت فروش نفت خود برای ژوئیه را افزایش داد، بیش از دو دلار افزایش یافت.

بهای معاملات نفت برنت با یک دلار و ۸۰ سنت معادل ۱.۵ درصد افزایش، به ۱۲۱ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید و رشد ۱.۸ درصدی معاملات جمعه را تداوم بخشید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۶۳ سنت معادل ۱.۴ درصد افزایش، به ۱۲۰ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز جمعه ۱.۷ درصد صعود کرده بود.

عربستان سعودی قیمت فروش رسمی گرید نفتی عرب لایت به مشتریان آسیا در ژوئیه را شش دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه بالاتر از میانگین قیمت پایه نفت عمان و دوبی تعیین کرد که بالاتر از نرخ مازاد چهار دلار و ۴۰ سنت در ژوئن بود.

این اقدام به رغم تصمیم هفته گذشته اوپک و متحدانش برای افزایش بیشتر تولید در ژوئیه و اوت به میزان ۶۴۸ هزار بشکه در روز صورت گرفته است و کمبود عرضه در بازار را نشان می‌دهد.

استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی SPI در این باره نوشت: عربستان سعودی برای افزایش قیمت فروش نفت به آسیا که بازار اصلی این تولیدکننده بزرگ است، وقت تلف نکرد و شاهد پیامد‌های آتی آن در سطح گسترده خواهیم بود.

عربستان سعودی همچنین قیمت فروش رسمی عرب لایت به شمال غربی اروپا را چهار دلار و ۳۰ سنت بالاتر از قیمت نفت برنت ICE برای ژوئیه تعیین کرد که بالاتر از نرخ مازاد دو دلار و ۱۰ سنت در ژوئن بود. با این حال نرخ مازاد فروش نفت به آمریکا را تغییر نداد و همچنان پنج دلار و ۶۵ سنت بالاتر از شاخص نفت ترش آرگوس حفظ کرد.

اقدام اوپک پلاس برای جلو انداختن افزایش تولید برنامه‌ریزی شده، برای تامین تقاضای رو به رشد کافی به نظر نمی‌رسد، زیرا کشور‌های متعدد عضو این گروه از جمله روسیه، قادر نیستند تولیدشان را افزایش دهند در حالی که تقاضا در آمریکا با آغاز فصل رانندگی تابستانی و در چین با تسهیل محدودیت‌های قرنطینه، افزایش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، ویویک دهار، تحلیلگر بانک کامن ولث در یادداشتی نوشت: اگر چه این افزایش تولید کاملا ضروری است، اما کمتر از انتظارات برای رشد تقاضاست به خصوص که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت از روسیه در نظر گرفته شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی