تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

ابطحی: مرحوم دعایی دل پرخونی از جریانات تندرو داشت؛ او اهل خشونت نبود

سیدمحمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درپی درگذشت حجت‌الاسلام محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات گفت: مرحوم دعایی دل پرخونی از جریانات تندرو داشت. او نشان داد می‌توان انقلابی و قهرمان اهل سیاست بود، اما اهل خشونت نبود.

کد خبر: ۱۳۱۰۱۴
۰۸:۲۰ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

ابطحی: مرحوم دعایی نشان داد می‌توان در عین انقلابی بودن، قهرمان اهل سیاست شد

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مرحوم دعایی دل پرخونی از جریانات تندرو داشت و این دل پرخون را همیشه بروز می‌داد. هیچ وقت با جریانات مختلف درگیر نشد. او نشان داد می‌توان انقلابی و قهرمان اهل سیاست بود، اما اهل خشونت نبود.

سیدمحمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درپی درگذشت حجت‌الاسلام محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات درباره این شخصیت سیاسی و رسانه‌ای گفت: آقای دعایی چهره سیاسی و فرهنگی داشت. فرد انقلابی و دست راست امام خمینی در نجف بود. اولین بار صدای ایشان را در رادیو عراق به عنوان یک روحانی مبارز شنیدیم. این مرحوم، از عناصر اصلی انقلاب در ایران بود. بسیار اهل تسامح بود و همواره با خوبی‌های دیگران زندگی می‌کرد و بدی‌های دیگران را نادیده می‌گرفت. اهل جناح و جریان نبود و در همه جا حضور داشت. پناه همه کسانی بود که در حوزه سیاست و مطبوعات با مشکل مواجه می‌شدند.

وی افزود: مرحوم دعایی عبای شاملی داشت که بر سر جریانات مختلف می‌انداخت. علاوه بر انقلابی بودن تواضع فراوانی داشت و چهره بی‌تکلفی بود. از اوایل انقلاب تا روز فوت یک پیکان داشت که به پیکان دعایی معروف بود. من همین اواخر ایشان را در جلسه‌ای دیدم که در حضور مسئولان بزرگ سوار بر پیکان شد و نماد ساده‌زیستی را می‌توان در مرحوم دعایی معنا کرد. در انتها هم مرحوم دعایی نقش پدری را در حوزه مطبوعات و سیاست ایفا کردند.

ابطحی درباره اندیشه سیاسی مرحوم دعایی گفت: چارچوب اندیشه سیاسی آقای دعایی از اوایل انقلاب مورد توجه بود. ایشان با این اندیشه بزرگ شد و رشد کرد، این نکته مهمی است که او نشان داد می‌توان انقلابی بود، اهل خشونت نبود و قهرمان اهل سیاست بود. مرحوم دعایی دل پرخونی از جریانات تندرو داشت و این دل پرخون را همیشه بروز می‌داد. هیچ وقت با جریانات مختلف درگیر نشد. اصلاح‌طلبی و اندیشه نو بهترین تعبیری است که می‌توان درباره ایشان به کار برد.

وی افزود: مرحوم دعایی علاقه ویژه‌ای به آقای خاتمی داشتند. وقتی ساختمان جدید روزنامه اطلاعات را افتتاح می‌کردند و آقای خاتمی به آنجا رفته بود، اتاقی برای ایشان، آقای حبیبی و آقای مهاجرانی اختصاص داد و اعلام کرد برای کار کردن بعد از دوران ریاست جمهوری به آنجا بروند. به همین دلیل آقای دعایی و خاتمی سمبل صمیمیت بودند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی