تیتر امروز

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!
دیپلماسی ایران؛ باقری‌کنی در روسیه، امیرعبداللهیان در سوریه!

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!

همه راه‌ها از نظر دولت سیزدهم به شرق و به خصوص به مسکو ختم می‌شود به گونه‌ای که پس از شکست مذاکرات دوحه، روبوسی عاشقانه رئیسی و پوتین و سفر باقری کنی به روسیه موید این تحلیل است.
نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور
از سعدآباد تا توپکاپی (۵۷) + فایل صوتی

نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور

سفر وزیر خارجه ایران به ترکیه در روزهای اخیر گر چه در سکوت نسبی خبری انجام شد اما به زعم عده‌ای دستور مشخصی نداشت و برخی نیز آن را بی‌ارتباط به مذاکرات هسته‌ای تلقی کردند.
در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته

«کتاب» ۵۵ درصد گران‌تر شد

مقایسه میانگین قیمت کتاب در اردیبهشت سال جاری با بازه زمانی مشابه در سال گذشته که میانگین قیمت کتاب ۴۰ هزار تومان بود، حکایت از افزایش قیمت ۵۵ درصدی کتاب است.

کد خبر: ۱۳۰۷۷۶
۱۱:۰۸ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

کتاب گران‌تر شد/ افزایش قیمت ۵۵ درصدی کتاب در اردیبهشت ماه

دیدارنیوز: آمار‌های نشر حکایت از افزایش قیمت ۵۵ درصدی کتاب در اردیبهشت ماه نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته دارد. بر این اساس میانگین قیمت کتاب به ۶۲ هزارتومان رسیده است.

بر اساس آمار‌های خانه کتاب در اردیبهشت ماه گذشته ۱۰ هزار و ۶۸۷ عنوان کتاب منتشر شده است که از این میان ۷ هزار و ۵۴۷ عنوان کتاب و ۳ هزار و ۱۳۳ عنوان ترجمه بوده است.

شمار کتاب‌های چاپ اول ناشران در اردیبهشت‌ماه ۶ هزار و ۵۳۶ عنوان و شمار تجدید چاپی‌ها ۴ هزار و ۱۴۱ عنوان بوده است. کاهش فاصله تجدیدچاپ با چاپ اول موضوعی است که بسیاری از کارشناسان نشر در ماه‌های اخیر نسبت به آن هشدار داده و آن را نتیجه شرایط اقتصادی حاصل حاضر نشر عنوان می‌کنند.

میانگین شمارگان کتاب در اردیبهشت ماه که نمایشگاه کتاب تهران پس از دو سال وقفه در آن برگزار شده هزار و ۳۵ نسخه بوده و میانگین قیمت کتاب نیز به ۶۲ هزار تومان رسیده است.

مقایسه میانگین قیمت کتاب در اردیبهشت سال جاری با بازه زمانی مشابه در سال گذشته که میانگین قیمت کتاب ۴۰ هزار تومان بود، حکایت از افزایش قیمت ۵۵ درصدی کتاب است.

ادبیات با ۲ هزار و ۵۰ عنوان کتاب در راس پرتعدادترین عناوین منتشر شده اردیبهشت ماه قرار دارد و پس از آن کودک و نوجوان با هزار و ۵۹۱ عنوان، علوم عملی با هزار و ۳۹۲ عنوان، کتاب در رده‌های بعدی قرار دارند.

در حوزه کودک و نوجوان از هزار و ۵۹۱ عنوان کتاب منتشر شده، ۹۵۳ عنوان تألیفی و ۶۳۸ عنوان ترجمه بوده است. شمار کتاب‌های چاپ اول در این حوزه نیز به ۷۹۶ عنوان و در مقابل شمار تجدید چاپی‌ها با یک اختلاف به ۷۹۵ عنوان رسیده است. کاهش فاصله میان تجدید چاپ و چاپ اول و فزونی گرفتن حتی یک عنوانی چاپ اولی‌ها در این حوزه قابل توجه است، چرا که حوزه کودک و نوجوان در ماه‌های اخیر شاهد فاصله معنادار و پیشی گرفتن تجدید چاپی‌ها بر چاپ اولی‌ها بوده است و این موضوع نگرانی‌های بسیاری را حتی در میان ناشران برانگیخته است.

میانگین شمارگان کتاب در حوزه کودک و نوجوان نسبت به حوز‌های دیگر نشر از وضعیت بهتری برخوردار بوده و به ۱۷۰۰ نسخه رسیده است، هم‌چنین میانگین قیمت در این حوزه نیز ۳۴ هزار تومان ثبت شده است؛ که در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۳۶ درصد گران‌تر شده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی