تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

هواشناسی ایران؛ طوفان شن در راه است

طی ۲ روز آینده در شرق کشور و روز‌های جمعه تا یکشنبه در نیمه شرقی کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک روی می‌دهد که در منطقه زابل با طوفان گردوخاک همراه خواهد بود.

کد خبر: ۱۳۰۷۵۷
۰۹:۱۴ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

هواشناسی ایران؛ طوفان شن در راه است

دیدارنیوز: سازمان هواشناسی با اشاره به بارش ۵ روزه باران در استان‌های شمال غرب و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی نسبت به وقوع طوفان شن در برخی استان‌ها هشدار صادر کرد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۵ روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت امروز در جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲ روز آینده در شرق کشور و روز‌های جمعه تا یکشنبه در نیمه شرقی کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک روی می‌دهد که در منطقه زابل با طوفان گردوخاک همراه خواهد بود.

*توصیف سامانه: افزایش گرادیان فشاری

زمان شروع: اواخر وقت پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۲

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۴

نوع مخاطره: وزش باد شدید، خیزش گردوخاک، توفان گردوخاک و در نواحی مستعد طوفان شن

منطقه اثر:

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۲: شمال سیستان و بلوچستان و شرق خراسان جنوبی.

جمعه ۱۴۰۱/۰۳/۱۳: شمال سیستان و بلوچستان، شرق و جنوب خراسان جنوبی و شرق کرمان.

شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۴: شمال سیستان و بلوچستان، شرق و جنوب خراسان جنوبی، شرق کرمان و شرق هرمزگان.

اثر مخاطره: اختلال در تردد، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، شکستن درختان فرسود، آسیب به سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاعات، تاخیر و احتمال لغو پروازها.

توصیه: اجتناب از سفر‌های غیر ضروری، عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه‌ها، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک، استحکام سازه‌های موقت، اجتناب از پرواز با بالگرد و هواپیما‌های سبک، اجتناب از فعالیت‌های کویرنوردی.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی