تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

تولید «گوجه‌فرنگی» و «فلفل» از گرده‌افشانی زنبور‌!

علیرضا منفرد، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان زیست گرده‌افشان دنا گفت: محصولاتی که برای گرده‌افشانی از این زنبور‌ها استفاده می‌کند، انواع گوجه‌فرنگی‌ها، فلفل‌ها، بلوبری، توت‌فرنگی و بسیاری از محصولاتی که در مجموع حدود ۳۰ محصول هستند و به روش گرده‌افشانی تولید می‌شوند.

کد خبر: ۱۳۰۷۲۴
۱۵:۱۰ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

تولید «گوجه‌فرنگی» و «فلفل» از گرده‌افشانی زنبور‌!

دیدارنیوز: یک مجموعه دانش‌بنیان در کشور در حوزه زنبور‌های گرده‌افشان کار می‌کند که طرح کلان فناوری بوده و انواع محصولات گوجه‌فرنگی، فلفل، بلوبری، توت‌فرنگی و در مجموع ۳۰ محصول حاصل این گرده‌افشانی زنبور‌های مخملی است.

علیرضا منفرد، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان "زیست گرده‌افشان دنا" در حاشیه رویداد فناورانه گام دوم گفت: بنده حدود ۱۸ سالی است که در حوزه زنبور‌های گرده‌افشان (زنبور‌های مخملی) کار می‌کنم. از ابتدا قرارمان این بود که بتوانیم زنبور‌ها را در داخل ایران تولید کنیم چرا که آن‌ها وارداتی هستند و از کشور‌های هلند و بلژیک وارد می‌شدند.

وی گفت: به خاطر اینکه این کار پیچیدگی‌های فنی بسیار زیادی را داشت ما بسیار تلاش کردیم که دانش فنی آن را به دست بیاوریم و در یاسوج در یک مکان خصوصی، تحقیقات تجاری‌سازی را در سال ۹۲ شروع کردیم و خوشبختانه توانستیم آن را تجاری‌سازی کرده و بعد از آن در سال ۹۳ شرکت را ثبت کردیم و در همان سال نیز درجه دانش‌بنیانی را دریافت کردیم.

منفرد تصریح کرد: در سال ۹۸ طرح کلان فناوری برای تولید انبوه این زنبور‌ها را در یاسوج شروع کرده و خوشبختانه امسال وارد بازار شدیم و نخستین کلونی‌های خود را با نام کندو‌های دماوند وارد گلخانه‌های ایران کردیم. گلخانه‌های خراسان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و البرز از جمله دیگر گلخانه‌هایی است که کار گرده‌افشانی را انجام می‌دهد.

مدیرعامل این مجموعه دانش‌بنیان گفت: محصولاتی که برای گرده‌افشانی از این زنبور‌ها استفاده می‌کند، انواع گوجه‌فرنگی‌ها، فلفل‌ها، بلوبری، توت‌فرنگی و بسیاری از محصولاتی که در مجموع حدود ۳۰ محصول هستند و به روش گرده‌افشانی تولید می‌شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تولیدی که در ایران داریم مقداری از قیمت کلونی خارجی نیز تعدیل شده است و امروز ما زیرساختی را تهیه کردیم که حدود ۱۰۰۰۰ کلونی را در سال تحویل گلخانه‌های کشور بدهیم.

این شرکت دانش‌بنیان، نخستین شرکت ایرانی است که موفق به تولید زنبور‌های مخملی در کشور شده است. این شرکت با داشتن دانش فنی لازم، ارائه کیفیت بالا، هزینه مناسب و همچنین پشتیبانی و مشاوره متناسب با محصول، نیاز باغات، مزارع و گلخانه‌های سراسر کشور به زنبور گرده‌افشان را تأمین خواهد کرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی