تیتر امروز

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.

اختلال در سایت معاونت غذا ودارو (قسمت دوم )

کد خبر: ۱۳۰۶۵۹
۰۰:۰۴ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

 

صبح امروز گزارشی از اختلال در سایت معاونت غذا ودارو را در پایگاه تحلیلی و خبری ديدار نیوز منتشر کردیم همزمان با تنظیم این گزارش اختلال برطرف شد و داروخانه های منتخب توانستند خدمات خود را به مراجعه کنندگان ارائه کنند .پس از انتشار گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکزگیلان مصاحبه ای را با معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام داد، ایشان ضمن تائید اختلال ایجاد شده گفت : هیچ کمبودی در تامین و توزیع شیر خشک های رژیمی برای کودکان دارای بیماری متابولیک گیلان وجود ندارد و علت ازدحام مردم جلوی داروخانه ها را توزیع این نوع شیرخشک ، «دادرس و صفری مقدم (آتیه)»، قطعی سامانه از شب گذشته دانست .

در این مصاحبه به نقل از خانم دکتر یوسفیان آمده است : شیرخشک های کودکان دارای بیماری متابولیک، «کومیداژن و نیوکد» است و سامانه ثبت دریافت شیرخشک های رژیمی در این داروخانه ها وصل شده و به تدریج به متقاضیان ارائه می شود .

اما ایشان در بخش دیگری از مصاحبه ی خود تاکید کرد در حال حاضر گیلان فقط در تامین شیرخشک «نان» با کمبود مواجه است و لذا در تلاشیم تا مشکل کمبود این نوع شیرخشک ، که برای کودکانی که مشکلات گوارشی و آلرژی دارند را برطرف کنیم ؟؟؟

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود : پزشکان متخصص کودکان می توانند برای این نوع کودکان، شیرخشک های جایگزین تجویز کنند...

اما چند سوال بدون پاسخ مانده است : 

۱-اگر نیوکد در گیلان به اندازه کافی هست چرا چون ماه های گذشته براساس تجویز پزشک به جای تحویل ده عدد شیرخشک رژیمی( سهمیه ی ماهانه) هفت عدد نیوکد دادند و سه شیر خشک دیگر از نوع دیگر توسط داروخانه تحویل شد؟ 

۲- چرا کل گیلان دو داروخانه آن هم فقط در رشت توزیع این شیرخشک ها را برعهده دارند؟( با توجه به اینکه مسافت در برخی شهر ها با مرکز استان ،طولانی است )

۳- وقتی سامانه غذا و دارو قطع 

می شود مردم نمی توانند به داروهای نایاب دسترسی پیدا کنند لذا امکان خسارت جانی و... وجود دارد. 

در داروخانه ی آتیه شخصی را دیدم که بیمارستان پارس برای بیمار او دارویی را تجویز کرده بود اما به دلیل قطعی سامانه در صف انتظار بود ...

 

✍️سیدمحمد جعفرنژاد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی