تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

۲ سال بلاتکلیفی در انتظار فدراسیون فوتبال؟!

با تائید محرومیت عزیزی‌خادم و با خارج شدن رای‌گیری درباره او، بلاتکلیفی ریاست ادامه پیدا می‌کند. قاعدتا ابتدا باید تکلیف عزیزی‌خادم مشخص شود و بعد برای انتخابات رئیس جدید ثبت نام صورت بگیرد. آیا قرار است فدراسیون ایران که ۴ ماه است بدون رئیس اداره می‌شود، ۲ سال دیگر هم با همین وضعیت ادامه دهد؟

کد خبر: ۱۳۰۵۶۶
۱۴:۴۸ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

۲ سال بلاتکلیفی در انتظار فدراسیون فوتبال؟!

دیدارنیوز: کمیته استیناف فدراسیون فوتبال حکم ۲ سال محرومیت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم را تایید کرد.

رئیس تعلیق شده فدراسیون فوتبال در مجمع دهم خردادماه شرکت نخواهد کرد و به این ترتیب مسیر بازگشت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم به فدراسیون تا ۲ سال مسدود شد. ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ اتفاق کم‌سابقه‌ای رخ داد؛ اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال ۲۰ روز بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی، با مطرح کردن این موضوع که عزیزی‌خادم ۴۳ تخلف مرتکب شده او را موقتا عزل کردند تا در مجمع فدراسیون فوتبال (دهم خرداد ۱۴۰۱)، درباره قطع دائم و یا بازگشت به کارش تصمیم‌گیری شود.

عزیزی‌خادم در انتخابات فدراسیون فوتبال در سال ۱۳۹۹ خیلی‌ها را غافلگیر کرد و با رسیدن به ریاست فدراسیون ثابت کرد از پایگاه قابل توجهی در مجمع برخوردار است. این ریاست، اما حدودا ۱۱ ماه دوام آورد و در شرایطی که وضعیت فوتبال ایران نسبت به گذشته نامناسب به نظر نمی‌رسید، با عزل موقت روبرو شد. او البته امیدوار بود باتوجه به پایگاهش در مجمع دهم خرداد به پستش برگردد. در ادامه، اما اتفاقات دیگری برای عزیزی‌خادم رخ داد؛ کمیته اخلاق ۲۵ اردیبهشت ماه در حکمی جنجالی، رای به محرومیت ۲ ساله شهاب‌الدین عزیزی‌خادم داد. کمیته استیناف هم دیروز (۷ خرداد) این حکم را تایید کرد و رای‌گیری درباره عزیزی‌خادم از دستور جلسه مجمع خارج شد. عزیزی‌خادم در گفتگو با فوتبال ۳۶۰ تایید کرد در مجمع دهم خرداد ۱۴۰۱ شرکت نخواهد کرد.

اعتراض شدید عزیزی‌خادم
رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال از همان روز اول عزلش، محرومیتش را غیرقانونی دانست. او تاکید دارد به این دلیل چنین حکمی برای او صادر شده، چون مخالفانش قصد داشتند از حضور او در مجمع جلوگیری کنند. عزیزی‌خادم در این باره گفته بود: «بهترین کلمه برای وصف حال روز این روز‌های فوتبال ایران به عقیده بنده مظلومیت است و کثیف‌ترین واژه برای بیان اتفاقات ۳ ماه گذشته خیانت است. رئیس کمیته اخلاق از من خواست استعفا بدهم تا حکم محرومیت صادر نکند». او پس از صدور حکم استیناف هم به فوتبال ۳۶۰ گفت: «جرم من بی‌جرمی است». باتوجه به این شرایط عزیزی‌خادم برای بازگشت به فوتبال باید ۲ سال صبر کند.

فدراسیون بدون رئیس
با تائید محرومیت عزیزی‌خادم و با خارج شدن رای‌گیری درباره او، بلاتکلیفی ریاست ادامه پیدا می‌کند. قاعدتا ابتدا باید تکلیف عزیزی‌خادم مشخص شود و بعد برای انتخابات رئیس جدید ثبت نام صورت بگیرد. آیا قرار است فدراسیون ایران که ۴ ماه است بدون رئیس اداره می‌شود، ۲ سال دیگر هم با همین وضعیت ادامه دهد؟

در همین مدت به دفعات درباره اختلافات اعضای هیات رئیسه اخباری منتشر شد که آخرین خبر به پاره کردن صورتجلسه توسط یکی از اعضا برمی‌گردد. مطمئنا ادامه این روند در سال جام‌جهانی به وضعیت تیم ملی ضربه خواهد زد. عزیزی‌خادم هم در مصاحبه‎‌های اخیر بار‌ها از این موضوع انتقاد کرده‌است. کسب نتایج درخشان و صعود زودهنگام تیم ملی به جام‌جهانی، سامان دادن به وضعیت تیم ملی زنان و صعود این تیم به جام ملت‌ها، پس گرفتن میزبانی و حضور زنان در ورزشگاه برای بازی با عراق، دریافت بودجه قابل توجه برای فدراسیون، دستاورد‌های مهم عزیزی‌خادم محسوب می‌شود. گروهی از کارشناسان به همین دلیل معتقدند اتفاقات اخیر به دور از تدبیر بوده و به فوتبال ایران ضربه زده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی