تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پاسخ وزیر صنعت به یک سوال

خودرو «گران» نمی‌شود!

در حالی که خودروهای داخلی در هفته‌های اخیر افزایش قیمت عجیبی داشته، وزیر صنعت گفته تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو‌ها و گران شدن آن‌ها نداریم!

کد خبر: ۱۳۰۵۶۳
۱۴:۳۷ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

خودرو «گران» نمی‌شود!

دیدارنیوز: وزیر صنعت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "آیا در شرایط فعلی تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو دارید؟"، گفت: تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو‌ها و گران شدن آن‌ها نداریم.

سید رضا فاطمی امین در حاشیه بازدید از شرکت سایپا با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در ماه‌های گذشته تمرکز اولیه ما روی موضوع تولید و افزایش تولید بود، زیرا وقتی تولید افزایش می‌یابد گردش مالی شرکت‌ها اتفاق می‌افتد و قیمت تمام‌شده کاهش می‌یابد.

وی با ابراز "با حرکت شرکت‌های قطعه‌ساز و بهبود کیفیت افزایش تولید محقق خواهد شد"، افزود: نکته دوم، حرکت به‌سمت تغییر محصول است، زیرا بخش عمده‌ای از بی‌کیفیتی که مردم در خصوص خودرو‌ها اشاره دارند، ناشی از پلت‌فرم‌های قدیمی در خودرو‌هایی همچون تیبا، سمند و پژو ۴۰۵ است که خیلی قابل اصلاح نیستند.

وی تصریح کرد: ایران‌خودرو در سال جاری ۸۰ هزار دستگاه خودروی تارا و سایپا ۸۰ هزار دستگاه خودروی شاهین را جایگزین محصولات قدیمی خواهند کرد. این گونه اقدامات تغییر ریل و حرکت به‌سمت خودرو‌های جدید است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "آیا در شرایط فعلی تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو دارید؟ "، گفت: تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو‌ها و گران شدن آن‌ها نداریم.

فاطمی امین در ادامه با اشاره به برنامه دوساله تعریف‌شده برای صنعت خودرو، اظهار داشت: خودروسازی صنعتی بزرگ و مهم است که با مشکلات و چالش‌هایی نیز همراه است، اما این مسائل قابل حل است.

وی خاطرنشان کرد: امروز تا حدود زیادی مشکل تولید خودرو حل شده است. سال گذشته ۷۰ هزار خودروی ناقص در کف پارکینگ خودروسازان وجود داشت و متوسط عبور مستقیم خودرو در شرکتی نظیر سایپا تنها ۱۸ درصد بود که مشکلات زیادی را ایجاد می‌کرد.

وزیر صمت اضافه کرد: امروز عبور مستقیم خودرو از خط تولید به بازار در ایران‌خودرو به ۱۰۰ درصد و در سایپا به ۹۷ درصد رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات دیگری نیز در نقشه راه صنعت خودرو آغاز شده است، اظهارداشت: از آن جمله مبارزه با کالا‌های یدکی قاچاق. است که ۳۰ درصد بازار لوازم‌یدکی خودرو را تشکیل می‌داد.

فاطمی امین اضافه کرد: در سایر موضوعات از جمله تنوع محصول، بهبود کیفیت، اصلاح ساختار مالکیت خودروسازان و ... به‌طورکلی در ۹ محور، برنامه‌هایی تهیه شده و از خودروسازان نیز خواسته‌ایم که در همین راستا حرکت کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بیان داشت: از این پس باید بیشتر روی محصولات جدید متمرکز باشیم، خودرو‌هایی همچون تارا و شاهین از کیفیت مناسبی برخوردارند، اما قیمت‌های بالایی دارند که برای آحاد جامعه قابل دسترسی نیستند. در تلاشیم خودرو‌هایی با قیمت‌های پایین‌تر در کشور تولید کنیم.

فاطمی امین در خصوص قانون جوانی جمعیت گفت: این طرح از سوی مجلس شورای اسلامی مصوب شده و دو خودروساز بزرگ کشور را در قبال آن متعهد کرده است که باید مطابق قانون اجرا شده و کار‌های آن به پیش بروند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی