تیتر امروز

غول‌ها از خواب بیدار شدند
یک هفته با نقل و انتقالات فوتبال ایران

غول‌ها از خواب بیدار شدند

در هفته گذشته تغییر و تحولات زیادی در فضای فوتبال باشگاهی کشور به وجود آمد و مربیان و بازیکن‌ها بسیاری در لیست نقل و انتقالات قرار گرفتند.

کمبود آب در بدن با ما چه می‌کند؟

سمیرا مرادی، متخصص تغذیه می‌گوید آب ماده‌ای مغذی برای بدن انسان محسوب می‌شود که تک تک سلول‌های بدن به آن نیاز دارد. او گفته در صورت تامین نشدن آب مورد نیاز بدن ممکن است موجبات درگیری بدن با برخی از بیماری‌ها را فراهم کند.

کد خبر: ۱۳۰۵۲۱
۱۰:۲۲ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

کمبود آب در بدن با ما چه می‌کند؟

دیدارنیوز: یک متخصص تغذیه گفت: ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده و تامین نشدن آب مورد نیاز بدن ممکن است موجبات درگیری بدن با برخی از بیماری‌ها را فراهم کند.

سمیرا مرادی اظهار کرد: آب ماده‌ای مغذی برای بدن انسان محسوب می‌شود که تک تک سلول‌های بدن به آن نیاز دارد.

وی با بیان اینکه آب از طریق خون وارد سلول‌های بدن شده و به همه قسمت‌های بدن می‌رسد، افزود: همانطور که گیاهان برای پرورش و رشد و نمو نیاز به آب دارند بدن انسان نیز به این مایع حیات نیاز دارد.

مرادی تصریح کرد: آب مصرفی فقط باید از طریق بدن تأمین شود و هیچ ماده دیگری نمی‌تواند جایگزین آن شود.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: مایعات، نوشیدنی‌های گازدار، چای، شیر و حتی آب میوه‌ها نمی‌توانند جایگزین این مایع در بدن باشند.

وی گفت: چای خاصیت تبخیر شدن داشته و محرک ادرار بوده و نه تنها نیاز انسان را تأمین نمی‌کند بلکه دلیل از دست دادن آب بدن هم می‌شود.

او با بیان اینکه همه افراد روزانه بین دو الی پنج لیتر آب نیاز دارند، ادامه داد: در روز‌هایی که هوا گرم است باید حتماً از آب سالم استفاده شود نوشیدن آب می‌تواند از گرما زدگی و اختلالات بدن جلوگیری کند.

مرادی افزود: تأمین نشدن آب مورد نیاز بدن باعث درگیری بدن با بیماری حصبه، وبا و شبه حصبه می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی