تیتر امروز

مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!
امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
مسن‌ترها هم به جنگ اوکراین احضار شدند

تجاوز نظامی روسیه؛ پوتین به ۶۵ ساله‌ها رحم نکرد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه که کشورش را درگیر جنگی بزرگ و پرهزینه با اوکراین و دنیای غرب کرده، قانونی را به تایید رساند که محدودیت سنی برای انعقاد اولین قرارداد با نیرو‌های مسلح روسیه را ملغی می‌کند. براساس اطلاعیه دومای روسیه، مردم اکنون می‌توانند تحت قرارداد و تا زمان بازنشستگی که برای زنان ۶۰ سال و برای مردان ۶۵ سال است، در ارتش خدمت کنند.

کد خبر: ۱۳۰۵۱۲
۰۹:۱۰ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

تجاوز نظامی روسیه؛ پوتین به ۶۵ ساله‌ها رحم نکرد

دیدارنیوز: ارتش روسیه با تایید قانونی به دست ولادیمیر پوتین، قرار است افرادی تا ۶۵ سال را برای کار تحت قرارداد بپذیرد.

به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه قانونی را به تایید رساند که محدودیت سنی برای انعقاد اولین قرارداد با نیرو‌های مسلح روسیه را ملغی می‌کند.

براساس اطلاعیه دومای روسیه، مردم اکنون می‌توانند تحت قرارداد و تا زمان بازنشستگی که برای زنان ۶۰ سال و برای مردان ۶۵ سال است، در ارتش خدمت کنند. دومای دولتی روسیه در ۲۵ مه قانونی را مورد تایید قرار داد که محدودیت سنی برای امضای اولین قرارداد برای خدمت نظامی در روسیه را لغو می‌کند.

معاون وزیر دفاع روسیه در این رابطه شفاف‌سازی کرده و گفت که از این طریق امکان امضای اولین قرارداد برای خدمت نظامی در روسیه تا سن ۵۰ سالگی به وجود می‌آید. قانون روسیه قبلا مقرر کرده بود که شهروندان روسی ۱۸ تا ۴۰ ساله و اتباع خارجی ۱۸ تا ۳۰ ساله می‌توانند اولین قرارداد خود را برای خدمت سربازی امضا کنند.

روسیه از ۲۴ فوریه حمله‌ای را به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه علیه اوکراین آغاز کرده که امروز (یکشنبه) وارد نود و پنجمین روز خود شد. در واکنش به آن، کشور‌های غربی موجی از تحریم‌ها را علیه مسکو به راه انداخته و اقدام به ارسال سلاح به اوکراین کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی