تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.
واعظ آشتیانی اعلام کرد

لغو بازی با کانادا توهین به پرچم ایران بود

واعظ آشتیانی، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال می‌گوید لغو دیدار دوستانه ایران و کانادا توهین به پرچم کشورمان بوده و فدراسیون فوتبال باید از فیفا و IOC این موضوع جنجالی را پیگیری کند.

کد خبر: ۱۳۰۵۰۵
۰۸:۰۶ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

لغو بازی با کانادا توهین به پرچم ایران بود

دیدارنیوز: مدیرعامل پیشین استقلال اعتقاد دارد که لغو دیدار دوستانه ایران و کانادا از سوی میزبان این بازی توهین به پرچم کشورمان بوده است.

امیررضا واعظ آشتیانی، درباره لغو دیدار تیم ملی فوتبال ایران با کانادا، اظهار داشت: کانادایی‌ها با این تصمیم نشان دادند که خودشان عامل دخالت سیاست در ورزش هستند. ابتدا نمایندگان مجلس کانادا شروع به جو‌سازی سیاسی برای این بازی تدارکاتی کردند و در نهایت اتحادیه فوتبال این کشور از آن تبعیت کرد.

وی با بیان اینکه فیفا و کمیته بین المللی المپیک (IOC)، باید با این اتفاق برخورد کنند، گفت: اگر فیفا ادعا دارد که به منافع فوتبال کشوری نباید ظلم شود، الان باید کمک کند. بند جدایی سیاست از ورزش در اساسنامه دو نهاد فیفا و IOC آمده و حالا این قانون نقض شده است. فیفا و IOC باید با این پدیده برخورد کنند. فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک ایران باید پیگیری جدی از طریق فیفا و کمیته بین المللی المپیک داشته باشند که چرا یک کشور قراردادی را امضا می‌کند، اما به دلیل دخالت‌های سیاسی زیر قراردادش می‌زند و آن را زیر سؤال می‌برد؟

مدیرعامل پیشین استقلال اضافه کرد: این موضوع به دیپلماسی ورزشی مسئولان ما بر می‌گردد که چقدر می‌توانند آن را پیگیری کنند. اگر یک بار برخورد جدی با این مسائل شود، دیگر این اتفاقات تکرار نمی‌شود که برای هر بازی سیاسی تصمیمی غیر ورزشی اتخاذ شود، اما به دلیل اینکه دست نهاد‌های بین‌المللی با این کشور‌ها یکی است، هیچ‌وقت پیگیری نمی‌شود. با این حال دلیل نمی‌شود که ما این اتفاق را پیگیری نکنیم.

کارشناس مدیریت ورزش درباره اینکه از ابتدا سفر تیم ملی فوتبال ایران برای انجام یک بازی به کانادا خیلی منطقی به نظر نمی‌رسید، یادآور شد: مسافت خیلی طولانی است و بازیکنان باید ۷۲ ساعت بعد از این سفر استراحت کنند تا شرایط بدنی و روحی‌شان آماده شود. برای بازگشت هم همینطور است و تقریباً ۱۰ روز، بازیکنان ما تحت تأثیر تغییرات جویی و شرایط روحی قرار می‌گرفتند. این تصمیم با کادر فنی بوده که به این اردو برویم، ولی نحوه امضای قرارداد دیگر با سرمربی تیم نیست.

واعظ آشتیانی یادآور شد: برای انجام بازی قرارداد امضا شده، ولی یک روز می‌گویند بازی می‌کنیم و یک روز در توئیتر می‌گویند بازی لغو شده است. این یک توهین بزرگ به پرچم یک کشور است. لغو بازی یک موضوع است و بار سیاسی این اتفاق نیز در طرف دیگر وجود دارد. افرادی که این قراردا‌د‌ها را امضا می‌کنند و به کانادا به راحتی اجازه می‌دهند که بازی را لغو کند باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: مسئله مشخص، لابی صهیونیست‌ها و فشار‌های آمریکایی و عوامل‌شان در مجلس کانادا بوده که منجر به لغو این بازی و سیاسی‌شدن ورزش شده است. باید پیش‌بینی این احتمالات را کرده و از ابتدا در تصمیم‌گیری‌مان این موضوعات را لحاظ می‌کردیم، چون این کشور‌ها نشان داده اند که قابل اعتماد و احترام نیستند.

واعظ آشتیانی گفت: امیدوارم هرچه زودتر سرنوشت فدراسیون روشن و انتخابات برگزار شود. مجمع نیز اسیر جوسازی‌ها و باندبازی‌ها نشود، چون در این چند دوره با باندبازی و قبلیه‌گرایی و گروه‌بازی، سرنوشت فوتبال را به اینجا رسانده‌اند. امیدوارم مجمع در انتخابات بعدی کار را به مدیران قوی و با جسارت و متعهد بسپارد تا توان بازیابی این فدراسیون وجود داشته باشد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی