تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

جشنواره کن؛ جایزه بهترین هنرپیشه زن به امیرابراهیمی رسید/ همبستگی با مردم آبادان

زهرا امیر ابراهیمی در زمان دریافت جایزه بهترین هنرپیشه زن در جشنواره فیلم کن، به زبان فارسی با مردم ایران و به‌ویژه مردم داغدار آبادان ابراز همبستگی کرد.

کد خبر: ۱۳۰۵۰۳
۰۷:۴۱ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

جشنواره کن؛ جایزه بهترین هنرپیشه زن به امیرابراهیمی رسید/ همبستگی با مردم آبادان

دیدارنیوز: زهرا امیر ابراهیمی برای ایفای نقش در فیلم عنکبوت مقدس به کارگردانی علی عباسی، به‌عنوان بهترین هنرپیشه زن هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن رسید.

(زر) زهرا امیر ابراهیمی در زمان دریافت جایزه، به زبان فارسی با مردم ایران و به‌ویژه مردم داغدار آبادان ابراز همبستگی کرد. او فیلم عنکبوت مقدس را فیلمی درباره بدن زنان در سراسر جهان خواند و با زنان قربانی از ایران تا حومه‌های پاریس و باماکو در مالی، همدردی کرد.

خانم امیرابراهیمی که از سال‌ها پیش در فرانسه زندگی می‌کند، «مردم فرانسه» را «مردمی خوشبخت» توصیف کرد «که تمایل زیادی دارند بدبخت باشند.» او از گلشیفته فراهانی، هنرپیشه پرکار ایرانی ساکن فرانسه، به‌عنوان راهنمای بزرگ سپاسگزاری کرد.

دومین نخل طلا برای روبن اوستلوند
هیات داوران هفتاد و پنجمین جشنواره کن، نخل طلایی این دوره را به «مثلث اندوه/ بدون فیلتر» (Sans filtre/Triangle of sadness) به کارگردانی روبن اوستلوند از سوئد اهدا کرد.

آقای اوستلوند پنج سال پیش نخل طلای کن را برای فیلم تحسین شده «مربع» گرفته بود. به این ترتیب وی به جمع معدود فیلم‌سازانی پیوست که دو نخل طلا برده اند. کن لوچ بریتانیایی و برادران داردن بلژیکی که همگی به دلیل ساخت فیلم‌های سیاه و «ناتورالیستی» اجتماعی شهره‌اند، در این دسته جای دارند.

سایر جوایز هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن: درخشش دوباره سینمای کره و تقدیر از نانوایی که اعتصاب غذا کرد

هیات داوران هفتاد و پنجمین جشنواره کن جایزه بهترین سناریو/ فیلم‌نامه را به طارق صالح نویسنده و کارگردان مصری برای فیلمنامه «پسری از بهشت» تقدیم کرد.

جایزه بهترین هنرپیشه مرد این دوره به سونگ کانگ هو از کره جنوبی برای ایفای نقش در فیلم دلال (BROKER) تعلق گرفت.

جایزه هیات داوران جشنواره کن مشترکا به دو فیلم «هشت کوه بلند»، محصول مشترک بلژیک و ایتالیا و «هی-هان» به کارگردانی یرزی سکولیموفسکی از لهستان رسید.

شارلوت وانرمیرش و فلیکس فان گرونینگن از بلژیک «هشت کوه بلند» ار براساس رمانی از پائولو کوینتی ایتالیایی و در همین کشور ساختند.

جایزه هفتاد و پنجمین سالگرد تولد جشنواره کن به ژان‌-‌پی‌یر و لوک دارن برای فیلم توری و لوکیتا اهدا شد.

کارگردانان این اثر که براساس یک داستان واقعی ساخته شده، جایزه خود را به نانوایی در شهرستان بوزانسون فرانسه تقدیم کردند که برای جلوگیری از اخراج شاگرد نانوایی‌اش ۱۲ روز اعتصاب غذا کرد.

جایزه بهترین کارگردانی این دوره به پارک چان-ووک برای فیلم «تصمیم به ترک» تعلق گرفت. آقای پارک پایان پاندمی کرونا را امیدی دوباره برای احیا و جان گرفتن سینما توصیف کرد.

ژوری هفتاد و پنجمین دوره فستیوال کن جایزه بزرگ خود را مشترکا به دو فیلم «ستاره‌های ظهر» اثر کلر دنی فرانسوی و «نزدیک» اثر لوکاس دونت بلژیکی تقدیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی