تیتر امروز

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!
هشدار وزارت بهداشت درباره بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ایران وضعیت خوبی در مواجهه با کرونا دارد، اما وزارت بهداشت هشدار داده که در چند روز اخیر آمار ابتلا به کووید ۱۹ بالا رفته است.
گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.

کودک «رها شده» امروز تحویل بهزیستی می‌شود

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی پیرامون کودک رها شده در روز پنج‌شنبه گذشته و آمار کودکان رها شده و فرزندخواندگی در سال ۱۴۰۰ ارائه کرد.

کد خبر: ۱۳۰۴۷۶
۱۴:۱۱ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

کودک «رها شده» امروز تحویل بهزیستی می‌شود

دیدارنیوز: کودک رها شده در نزدیکی شیرخوارگاه آمنه، امروز تحویل بهزیستی می‌شود.

محمد نصیری در این‌باره اظهار کرد: این روز‌ها اخبار متعددی را در حوزه‌های فرزندخواندگی و رهاشدگی فرزندان در رسانه‌های مختلف شاهدیم و یک موج خبری به راه افتاده است که از یک سو از نظر ما قابل تامل و پیگیری است و از سوی دیگر ویژگی‌های مثبتی هم دارد از این بابت که توجه جامعه به مقوله فرزندخواندگی و خانواده‌های پشت نوبت دریافت کودک جلب می‌شود که امید است بتوانیم در این فرایند‌ها با همکاری مردم تسهیل انجام دهیم.

وی افزود: اکنون قریب به ۳۰ هزار خانواده در سامانه فرزندخواندگی سازمان بهزیستی ثبت‌نام کرده‌اند و پرونده حدود ۱۷ هزار خانواده کاملا آماده است و هر روزی که فرزندی برایمان بیاید که فرایند‌های قانونی‌اش انجام شده باشد و قابلیت واگذاری داشته باشد، فرایند فرزندخواندگی‌اش را به سرعت انجام می‌دهیم.

دختر رها شده در نزدیکی شیرخوارگاه آمنه، سالم و امروز تحویل بهزیستی می‌شود
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه روز پنج‌شنبه گذشته کودکی را بالاتر از میدان ونک در نزدیکی شیرخوارگاه آمنه رها کرده بودند که طی تماس از طریق اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد گفت: کودک، دختر بوده و اکنون کاملا در صحت و سلامت است و احتمالا امروز هم تحویل سازمان بهزیستی می‌شود که کارش در فرایند‌های بعدی سازمان انجام شود.

تعداد کودکان قابل واگذاری به عنوان فرزندخوانده محدود است
نصیری درباره اینکه آیا این موضوع، پدیده‌ای است که اکنون شیوعش بیشتر شده یا از قبل وجود داشته؟ اظهار کرد: در سال گذشته کل تعداد فرزندانی که به این شکل یعنی رهاسازی در کنار شیرخواگاه‌ها یا اماکن مختلف به ما گزارش شده که با تماس به ما یا پلیس یا اورژانس اطلاع داده‌اند، ۶۱ کودک بوده است. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که تعداد کل کودکانی که ما در مراکز برای واگذاری و فرزندخواندگی داریم بسیار محدود است و ما شرمنده خانواده‌ها هستیم، زیرا آن‌ها باید سال‌ها در نوبت باشند که یک فرزند که قابلیت واگذاری داشته باشد به آن‌ها سپرده شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی