تیتر امروز

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!
چند نکته از بازی ایران و سنگال

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!

در روزی که مهدی طارمی به سردار آزمون ترجیح داده شد، سردار به عنوان یار تعویضی به زمین آمد و گل تساوی تیم ملی برابر سنگال را به ثمر رساند.
وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!
گزارش دیدار از نگاه ضرغامی به صنعت گردشگری در روز جهانی آن

وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!

دیروز روز جهانی گردشگری بود و تنها جمله مهم عزت الله ضرغامی در این روز این بود که در بازی "مار و پله" همیشه بازنده است، بازی‌ای که "ایران هراسی" نقش ثابت روی تاس او است.
پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...

سازمان جهانی بهداشت: اگر همین امروز اقدام کنیم، آبله میمون قابل کنترل است

سیلوی بریاند، مسئول بخش آمادگی برای مقابله با بیماری‌های عفونی در اجلاس سالانه سازمان جهانی بهداشت گفت: ما فکر می‌کنیم اگر اقدامات درست را همین امروز انجام دهیم، احتمالا می‌توان به راحتی آبله میمون را مهار کرد.

کد خبر: ۱۳۰۴۶۱
۱۲:۴۱ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

سازمان جهانی بهداشت: اگر همین امروز اقدام کنیم، آبله میمون قابل کنترل است

دیدارنیوز: یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید کشور‌های جهان باید گام‌های سریعی برای مهار شیوع بیماری آبله میمون بردارند و اطلاعات مربوط به ذخایر واکسن خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

سیلوی بریاند، مسئول بخش آمادگی برای مقابله با بیماری‌های عفونی در اجلاس سالانه سازمان جهانی بهداشت با اشاره به این مطلب افزود: «ما فکر می‌کنیم اگر اقدامات درست را همین امروز انجام دهیم، احتمالا می‌توان به راحتی این بیماری را مهار کرد.»

آبله میمون یک عفونت ویروسی معمولاً خفیف است که در بخش‌هایی از غرب و مرکز آفریقا بومی بوده است، اما اخیرا موارد مشکوکی از این بیماری در کشور‌های دیگر به ثبت رسیده که موجبات نگرانی جهان را فراهم ساخته است. تا کنون حدود ۳۰۰ مورد تایید شده یا مشکوک در حدود ۲۰ کشوری که این ویروس قبلا در آنجا مشاهده نشده بود، به ثبت رسیده است.

بریاند در ادامه گفت: «به نظر ما در حال حاضر اولویت اصلی، متوقف کردن شیوع این بیماری در کشور‌هایی است که این ویروس بومی نشده است. اقدامات مورد نیاز در این رابطه هم شامل تشخیص زودهنگام و جداسازی موارد و ردیابی تماس است.»

خانم بریاند همچنین تاکید کرد که کشور‌های عضو باید اطلاعات مربوط به ذخایر نسل اول واکسن‌های آبله را به اشتراک بگذارند که می‌تواند علیه آبله میمون نیز موثر باشد.

او در ادامه گفت: «ما دقیقا نمی‌دانیم چه تعداد دوز از واکسن آبله در جهان وجود دارد و به همین دلیل از کشور‌ها می‌خواهیم به ما بگویند ذخایر آن‌ها چقدر است تا بر این اساس بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری برای مقابله با این بیماری داشته باشیم.»

در حال حاضر مقام‌های سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کنند که از واکسیناسیون انبوه جلوگیری شود و در عوض کشور‌ها در صورت امکان واکسسیناسیون هدفمند را برای افرادی که در تماس نزدیک با افراد آلوده هستند، در دستور کار قرار دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی