تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
همه به دنبال سهم‌خواهی هستند

ماجدی: اسکوچیچ کم‌لطفی کرد؛ برای خودم متاسفم!

میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون فوتبال با بیان اینکه دیدار با کانادا به دلایل غیر ورزشی لغو شده و می‌توانیم این قرارداد را منتشر کنیم، درباره اعتراض سرمربی تیم ملی گفت: این صحبت‌ها از کم‌لطفی اسکوچیچ است و او می‌داند چقدر از کادر فنی تیم ملی حمایت کردم.

کد خبر: ۱۳۰۴۳۶
۰۹:۵۹ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

ماجدی: اسکوچیچ کم‌لطفی کرد؛ برای خودم متاسفم!

دیدارنیوز: سرپرست فدراسیون فوتبال گفت که مجبور هستند برای دیدار دوستانه، به هر پیشنهادی پاسخ مثبت بدهند. او همچنین گلایه اسکوچیچ را نشانه کم‌لطفی سرمربی تیم ملی دانست.

میرشاد ماجدی درباره پرداخت غرامت به فدراسیون فوتبال، پس از لغو دیدار دوستانه با تیم ملی کانادا گفت: غرامت در صورت فسخ، در متن قرارداد دیده شده است. عدد غرامت در قرارداد ذکر نمی‌شود و من بند‌ها را در اختیار معاون حقوقی گذاشتم. از فغانپور (سرپرست دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال) بسیار بسیار ناراحتم. او باید به ما کمک کند، اما تعجب می‌کنم که حرف‌های غیر واقعی زده و یک عضو فدراسیون علیه فدراسیون صحبت می‌کند.

وی با بیان اینکه همه مدارک لازم را به سرپرست دپارتمان حقوقی فدراسیون ارسال کرده بود، گفت: او به ما گفت قرارداد را ترجمه کنید که این کار را کردیم. فوتبال به شرایطی افتاده که همه کار‌ها باید در رسانه‌ها مطرح شود و اگر این اتفاق نیفتد، همه به دنبال سهم‌خواهی هستند. قبل از امضای قرارداد، آن را برای فغانپور فرستادم و فقط روی برخی جزئیات مانند درآمد خالص یا اتاق‌های هتل نکاتی مطرح کرد.

«برای خودم متأسفم که کسانی را کنار خودم گذاشتم که به‌جای کمک به فدراسیون، راه دیگری می‌روند.» سرپرست فدراسیون فوتبال ضمن بیان این جمله گفت: می‌گویند فدراسیون می‌توانست پنج یا هشت میلیون دلار درآمد داشته باشد. مگر برای درآمدزایی بازی می‌کنیم؟ برخی دوستان می‌خواهند سهم‌خواهی کنند. وقتی برخی افراد به‌عنوان هیئت رئیسه برای آرمان‌های فوتبال کنار هم جمع می‌شوند، باید کنار هم باشند، اما جز یکی دو عضو، سایر نفرات به ما کمک نمی‌کنند.

ماجدی با بیان اینکه برخی افرادِ بیرون گود به دنبال سهم‌خواهی هستند و به فدراسیون هجمه وارد می‌کنند، خاطرنشان کرد: از دولت خواهش کردم به تیم ملی کمک کند. اگر شما تاکنون کمکی دیده‌اید، ما هم دیده‌ایم. وزیر ورزش و جوانان تلاش کرد این مشکل حل شود و از او تشکر می‌کنم. با این حال هنوز یک ریال هم از هیچ جایی به فدراسیون داده نشده و همه می‌گویند اشتباه می‌روید. از ساعت شش صبح تا ۱۰ شب کار می‌کنیم تا کار روی زمین نماند.

وی با اشاره به شرایط سایر تیم‌های ملی کشورمان گفت: تیم امید ما به عراق اعزام شده و مسابقات لیگ انجام می‌شود. تیم نوجوانان ما قهرمان کافا شد و کسی آن را ندید. همه فقط می‌بینند که تیم ملی بازی دوستانه داشته باشد. نخست وزیر و پارلمان کانادا علیه ما موضع می‌گرفتند، اما برخی دوستان رسانه‌ای ما در کانادا علیه ما توطئه می‌کنند. آن‌ها به‌جای حمایت از فدراسیون، تمام کاسه و کوزه‌ها را بر سر ما می‌شکنند. ما چه ایرانی‌هایی هستیم و کجا باید دست به دست هم بدهیم؟ اگر دوستان از این کار‌ها دست نکشند، اسامی آن‌ها را می‌گویم.

سرپرست فدراسیون فوتبال با بیان اینکه حیا به او اجازه نمی‌دهد که پاسخگوی این افراد باشد، عنوان کرد: معاون حقوقی من که تمامی دستخط‌های او را دارم، اینگونه صحبت می‌کند. مگر وقتی می‌خواهیم جایی برویم، باید از شما (فغانپور) اجازه بگیریم؟ نمی‌دانم در فوتبال چه می‌گذرد. خطا‌های خودم را گردن کسی نمی‌اندازم، اما در مورد بازی با کانادا خطا نکردیم. این دیدار را از دست دادیم،، اما اردوی بسیار خوبی را در قطر برگزار می‌کنیم و به دنبال برگزاری دو، سه دیدار دوستانه خوب هستیم.

ماجدی با بیان اینکه کار‌های برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال را به‌صورت موازی جلو می‌برد، در مورد موضع‌گیری سرمربی تیم ملی اظهار داشت: این صحبت‌ها از کم‌لطفی اسکوچیچ است و او می‌داند چقدر از کادر فنی تیم ملی حمایت کردم. مربیان خارجی تمام پول خود را گرفته‌اند. همه می‌دانند دیدار با کانادا به دلایل غیر ورزشی لغو شده و می‌توانیم این قرارداد را منتشر کنیم. ما فدراسیون شفافی داریم و اتفاقات را به همه می‌گوییم.

وی با انتقاد از برخی اهالی فوتبال تصریح کرد: بعضی از کارشناسان می‌گویند در جریان امور نیستیم، اما فدراسیون خوب کار نمی‌کند. تمام فشار خود را برای دیدار با کانادا گذاشتیم و ان‌شاءالله اردوی خوبی در قطر برپا می‌کنیم. تیم‌های اروپایی و آفریقایی درجه یک (به دلیل شرکت در مسابقات قاره‌های خود) حضور ندارند و همانطور که کانادا به‌جای ما با اوکراین بازی می‌کند، باید به دنبال دیدار با سایر تیم‌ها باشیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص اردوی تیم ملی در قطر یادآور شد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا دو دیدار تدارکاتی داشته باشیم و در این باره رایزنی کرده‌ایم. تیم‌های زیادی در دسترس نیستند تا ما با یکی دو پیشنهاد موافقت کنیم. با هر تیمی به ما پیشنهاد بدهد یا تیمی که پیشنهاد ما را بپذیرد، باید بازی دوستانه داشته باشیم تا بدون دیدار تدارکاتی نمانیم. می‌خواهیم تیم ملی با آرامش به تمرینات ادامه بدهد.

ماجدی با اشاره به لغو متوالی دیدار‌های دوستانه با تیم‌های ملی مختلف گفت: از هر کشوری که نام بردیم، قراردادمان با آن کشور ظرف یک هفته باطل شد. هر وقت با فدراسیون یک کشور صحبت می‌کنیم، چند نفر از جمله ایجنت‌های مختلف ایرانی و خارجی با آن فدراسیون ایمیل می‌زنند تا بازی لغو شود. اگر با این ایجنت‌ها قرارداد نبندید، بازی‌ها لغو می‌شود.

وی اشاره‌ای به مجمع فدراسیون فوتبال در روز ۱۰ خرداد داشت و عنوان کرد: اطمینان دارم همه مشکلات ما با درایت و نگاه ویژه مجمع نسبت به فدراسیون حل می‌شود. مجمع تصمیمات درستی می‌گیرد و قوت قلب خواهد داد. تا لحظه‌ای که حکم سرپرستی فدراسیون را دارم، با وجود همه ناملایمتی‌هایی که نباید نسبت به ما باشد، با تمام قدرت کار می‌کنم. هر وقت هم نباشیم، برای تیم ملی دعا می‌کنیم. فدراسیون بالاترین رکن فوتبال کشور است و مجمع که خودش به ما رأی داد، با اعتماد مجدد می‌تواند به این مسیر ادامه بدهد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی