تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

در صورت ابتلای همزمان به آلرژی فصلی و آسم چه کنیم؟

دکتر میراندا کورتیس، استادیار دانشگاه آلاباما می‌گوید افراد مبتلا به آسم که یک بیماری مزمن ریوی است، باید سعی کنند تا شیوع آلرژیک را کنترل یا از بروز آن جلوگیری کنند.

کد خبر: ۱۳۰۲۶۱
۱۲:۱۴ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

در صورت ابتلای همزمان به آلرژی فصلی و آسم چه کنیم؟

دیدارنیوز: به گفته یک متخصص، در صورت ابتلای همزمان به آسم و آلرژی فصلی راه‌هایی برای کاهش اثرات این دو عارضه وجود دارد.

به نقل از بهداشت نیوز، دکتر میراندا کورتیس، استادیار دانشگاه آلاباما گفت: افراد مبتلا به آسم که یک بیماری مزمن ریوی است، باید سعی کنند تا شیوع آلرژیک را کنترل یا از بروز آن جلوگیری کنند.

وی اظهار کرد: استروئید‌ها و آنتی هیستامین‌های بینی یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای دفاع در برابر آلرژی‌های فصلی هستند. علاوه بر این، این دارو‌ها بدون نسخه یا با نسخه در دسترس قرار دارند. واکسن آلرژی گزینه دیگری است.

کورتیس افزود: واکسن‌های آلرژی می‌توانند برای بیماران مبتلا به آلرژی فصلی و سالانه مفید باشند. با این حال، این‌ها یک سرمایه گذاری بلندمدت هستند که نیاز است روند درمان به مدت سه تا پنج سال ادامه پیدا کند تا حداکثر فایده را داشته باشد. بیماران مبتلا به آسم که می‌خواهند واکسن‌های آلرژی را تزریق کنند، باید ابتدا علائم بیماری آسم را قبل از شروع تزریق به خوبی تحت کنترل داشته باشند.

او توصیه کرد که در شرایط اوج گرده افشانی، بسته نگه داشتن پنجره‌های خانه یا ماشین و استفاده از تهویه مطبوع حائز اهمیت است. تعویض لباس‌ها در صورت امکان و دوش گرفتن پس از ورود به خانه نیز می‌تواند مفید باشد.

عوامل آلرژی زای داخلی مانند گرد و غبار، کپک‌ها، سوسک‌ها و حیوانات خانگی معمولا در تمام طول سال وجود دارند، اما می‌توانند با عواملی که بر آلرژن‌های بیرونی تاثیر می‌گذارند، نوسان داشته باشند. از آنجاییکه این مواد آلرژی زا دائمی در مقایسه با مواد آلرژی زای فصلی هستند، تشخیص میزان تاثیر آن‌ها بر علائم آسم و آلرژی دشوارتر است، اما می‌توانند تاثیرات عمیقی بر علائم آسم داشته باشند.

استفاده منظم از دارو‌های استنشاقی آسم می‌تواند به بیماران مبتلا به آسم کمک کند تا علائم خود را کنترل کنند. این مهم‌ترین راه برای بیماران است تا از خود محافظت کنند.

به گزارش هلث دی نیوز، او افزود: اگر نیاز دارید که بیش از دو بار در روز در هفته یا بیش از دو بار در شب در ماه از اسپری استفاده کنید، آسم کنترل نشده است و باید با پزشک خود مشورت کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی