تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...
اطلاعات سامانه رفاه ایرانیان باید به‌روزرسانی شود

اسماعیلی: فرصت شکایت و ثبت‌نام مجدد برای دریافت یارانه نقدی فراهم است

ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرصت شکایت و ثبت‌نام مجدد برای دریافت یارانه نقدی فراهم است، گفت: در راستای مساله طرح کالابرگ الکترونیک و دهک‌بندی‌ها طی این هفته با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسه داریم تا ایشان آخرین اتفاقات و همینطور برنامه‌های خود را به نمایندگان مجلس در کمیسیون اجتماعی توضیح دهند.

کد خبر: ۱۳۰۱۶۷
۱۰:۰۲ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

اسماعیلی: فرصت شکایت و ثبت‌نام مجدد برای دریافت یارانه نقدی فراهم است

دیدارنیوز: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: با توجه به اخباری که دارم و مطلع هستم که اعضای دولت حتی روز‌های تعطیل هم جلسه دارند و تلاش زیادی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به کار گرفته‌اند، فکر می‌کنم که بتوانند در زمانی که وعده دادند طرح کالابرگ الکترونیک را اجرایی کنند.

ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که «دولت گفته طی دو ماه زیرساخت اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه نقدی را آماده و آن را اجرایی خواهد کرد، به نظر شما دولت قادر به چنین اتفاقی خواهد بود؟»، گفت: دولت به ما نمایندگان هم در جلسات مختلف طی ماه‌های گذشته این وعده را داده است و در زمان اجرای این طرح هم با تاکید و جدیت بیشتری وعده کردند که طی ۲ ماه زیرساخت‌ها را برای اجرای طرح اعطای کالابرگ الکترونیک فراهم کنند.

وی ادامه داد: با توجه به جلسات فشرده‌ای که دولتی‌ها هر روز به مدت ۸-۹ ساعت در شورای هماهنگی اقتصادی برگزار می‌کنند، من فکر می‌کنم که بتوانند به این نقطه برسند که اجرای این طرح عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: در راستای مساله طرح کالابرگ الکترونیک و دهک‌بندی‌ها طی این هفته با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسه داریم تا ایشان آخرین اتفاقات و همینطور برنامه‌های خود را به نمایندگان مجلس در کمیسیون اجتماعی توضیح دهند.

وی با اشاره به اثرات پرداخت نقدی خاطرنشان کرد: با توجه به وعده آقای رئیس‌جمهور مبنی بر تسریع در بحث پرداخت کالابرگ الکترونیک و همچنین اثرات ادامه وضعیت فعلی که قطعا بحث افزایش نقدینگی با پرداخت تاثیر منفی بر بازار و اقتصاد کشور خواهد گذاشت، تمام سعی دولت این است که کالابرگ الکترونیکی اجرا شود و ما هم کمک می‌کنیم که دولت هرچه زودتر بتواند این موضوع را اجرایی کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در پاسخ به سوالی پیرامون میزان امیدواری به اجرای این طرح در موعد وعده داده شده یعنی ۲ ماه بعد از شروع پرداخت نقدی، گفت: با توجه به اخباری که دارم و مطلع هستم که اعضای دولت حتی روز‌های تعطیل هم جلسه دارند و تلاش زیادی برای اجرای این طرح به کار گرفته‌اند، فکر می‌کنم که بتوانند در زمانی که وعده دادند، اجرای این طرح را آغاز کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی در ادامه پیرامون اشکالات و ایراداتی که در دهک‌بندی‌ها وجود دارد و موارد متعددی از مردم که واجد شرایط هستند، اما از یارانه پرداختی حذف شده‌اند و همینطور امکان ثبت‌نام مجدد آن‌ها، گفت: ببینید اکنون برای ثبت‌نام مجدد یک سامانه مشخص شده است که کسانی که حذف شده‌اند در آنجا ثبت نام مجدد کرده و نسبت به حذف خود اعتراض کنند. در آنجا از طریق ۲۷ سروری که به سامانه رفاه ایرانیان متصل شده است شکایت مردم عزیز ارزیابی می‌شود و اگر واقعا شاخص‌ها را داشته باشند، حتما یارانه به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: مورد دیگر این است که بعد از ماموریتی که آقای قالیباف برای بررسی این موضوع دهک‌بندی‌ها و پرداخت یارانه به کمیسیون اجتماعی داد و بررسی‌هایی که داشتیم مشخص شد که یکی از اولویت اساسی باید به‌روزرسانی اطلاعات سامانه رفاه ایرانیان باشد و باید اطلاعات قدیمی را به روز کنیم.

اسماعیلی در ادامه عنوان کرد: به عنوان مثال فردی در یک زمانی خودرو داشته و براساس شرایط آن زمان یارانه‌اش قطع شده یا مثلا یک خانه‌ای داشته؛ اما فرض کنیم ۵ سال قبل خودروی خود را فروخته و اکنون فاقد خودرو است، خب این اطلاعات باید به‌روز شود.

وی گفت: ما تمامی این موارد را با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها بررسی خواهیم کرد و تلاش داریم به یک جمع‌بندی مشخص برای به‌روزرسانی و واقعی‌سازی اطلاعات برسیم تا بتوانیم خروجی بهتری داشته باشیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی