تیتر امروز

سید جلال در نقشی که ندیده‌اید!
هفته پرترافیک نقل و انتقالات لیگ

سید جلال در نقشی که ندیده‌اید!

هرچه به پایان زمان نقل و انتقالات نزدیک تر می شویم ترافیک بیشتری در ثبت قرارداد با بازیکنان جدید را شاهد هستیم. البته بازگشت تعدادی از لژیونرها به لیگ در فصل منتهی به جام جهانی، نکته جالبی است.
توجه: استادیوم آزادی قیمت ندارد!
گزارش تحقیقی دیدار از بزرگ‌ترین ورزشگاه ایران

توجه: استادیوم آزادی قیمت ندارد!

در روزهای پایانی فصل اخیر لیگ برتر فوتبال ایران اخبار و تصاویر نگران‌کننده‌ای درباره وضعیت ورزشگاه آزادی و ایمنی آن منتشر شد. آیا خطر نابودی، استادیوم آزادی را تهدید می‌کند؟

هشدار نسبت به غیرمعمول بودن شیوع "آبله میمون"؛ واکسن خاصی وجود ندارد

موارد ابتلاء به "آبله میمون" در حداقل ۹ کشور بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد و بریتانیا و همچنین ایالات متحده، کانادا و استرالیا گزارش شده است. رئیس سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت که نگران است با تجمع مردم برای مهمانی‌ها و جشنواره‌ها در ماه‌های تابستان، عفونت‌ها در منطقه تسریع شود.

کد خبر: ۱۳۰۰۲۷
۱۱:۵۴ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

هشدار نسبت به غیرمعمول بودن شیوع

دیدارنیوز: پس از تأیید ابتلای بیش از ۱۰۰ مورد "آبله میمون" در اروپا، سازمان جهانی بهداشت روز جمعه یک جلسه اضطراری برای بحث در مورد شیوع اخیر این بیماری برگزار کرد.

در آنچه مقامات آلمان به عنوان بزرگ‌ترین شیوع در اروپا تاکنون توصیف کرده‌اند، موارد ابتلاء به "آبله میمون" در حداقل ۹ کشور بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد و بریتانیا و همچنین ایالات متحده، کانادا و استرالیا گزارش شده است.

"رویترز" در این باره نوشت، این بیماری که نخستین بار در میمون‌ها شناسایی شد، معمولاً از طریق تماس نزدیک گسترش می‌یابد و به ندرت در خارج از آفریقا گسترش یافته و باعث نگرانی شده است.

با این حال، با توجه به اینکه ویروس به راحتی عفونت کووید ۱۹ گسترش نمی‌یابد، دانشمندان انتظار ندارند که این شیوع به یک بیماری همه‌گیر مانند ویروس کرونا تبدیل شود.

"آبله میمون" معمولاً یک بیماری ویروسی خفیف است که با علائم تب و همچنین بثورات ناهموار مشخص می‌شود.

جلسه کمیته سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای بحث در مورد این موضوع، گروه مشاوره راهبردی و فنی در مورد خطرات عفونی با پتانسیل همه‌گیری است که در مورد خطرات عفونت که می‌تواند تهدیدی برای سلامت جهانی باشد، برگزار شده است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت که نگران است با تجمع مردم برای مهمانی‌ها و جشنواره‌ها در ماه‌های تابستان، عفونت‌ها در منطقه تسریع شود.

واکسن خاصی برای "آبله میمون" وجود ندارد، اما داده‌ها نشان می‌دهند که واکسن‌هایی که برای ریشه‌کن کردن آبله استفاده می‌شوند تا ۸۵ درصد در برابر این بیماری مؤثر هستند.

مقامات بریتانیایی گفتند که واکسن آبله را به برخی از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و برخی دیگر که ممکن است در معرض آبله میمون قرار داشته باشند، ارائه کرده‌اند.

نخستین مورد اروپایی در ۷ می‌در فردی که از نیجریه به انگلیس بازگشته بود تأیید شد. طبق ردیاب یکی از دانشکده‌های دانشگاه آکسفورد، از آن زمان، بیش از ۱۰۰ مورد در خارج از آفریقا تأیید شده است.

WHO گفت که موارد اولیه به سه دلیل غیرمعمول بودند: همه به جز یک نفر سابقه سفر مرتبطی به مناطقی که آبله میمون بومی است ندارند، بیشتر آن‌ها در میان همجنسگرایان شناسایی می‌شوند و گستره جغرافیایی در سراسر اروپا و فراتر از آن نشان می‌دهد که انتقال ممکن است برای مدتی ادامه داشته باشد.

در بریتانیا که در حال حاضر ۲۰ مورد تأیید شده است، "آژانس امنیت بهداشت" اظهار کرده که موارد اخیر در این کشور عمدتاً در میان مردانی است که خود را همجنسگرا معرفی کرده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت گفته است که دانشمندان در حال تعیین توالی ویروس از موارد مختلف هستند تا ببینند آیا آن‌ها مرتبط هستند یا خیر؛ انتظار می‌رود این سازمان به‌زودی یک به‌روزرسانی ارائه کند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی