تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

انحصار فیبر نوری مخابرات برداشته می‌شود/ قسطی به مردم خدمات می‌دهیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مخابرات بازیگر اصلی نیست و قرار نیست همه کار‌ها را مخابرات انجام دهد.

کد خبر: ۱۲۹۹۱۰
۱۳:۱۹ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

انحصار فیبر نوری مخابرات برداشته می‌شود

دیدارنیوز ـ عیسی زارع‌پور در پاسخ به همشهری آنلاین درباره رفع انحصار مخابرات در واگذاری اتصال کاربران خانگی به شبکه فیبر نوری و کاهش هزینه‌های آن با هدف افزایش سرعت اینترنت گفت: ما روز سه‌شنبه ۸.۵ میلیون پورت را با غیر مخابرات امضا کردیم که راه بیندازند. بازیگران جدیدی هم به صحنه می‌پیوندند، کما اینکه این کار را در چند شهر اصلی هم شروع کردیم. روز سه‌شنبه هم پروژه بوشهر را با شرکت صبانت شروع کردیم. قم هم شرکت شاتل بود و اصلا کاری با مخابرات نداشت. با ورود بازیگران جدید در عرصه واگذاری فیبر نوری در منازل مردم، فضا رقابتی خواهد شد و کار مخابرات هم بهتر خواهد شد و کیفیت و قیمت متحول خواهد شد.

وی با تایید بر همکاری نکردن مراکز مخابراتی تهران با شرکت‌های خصوصی در اتصال فیبر نوری منازل گفت: ما این مسئله را اصلاح می‌کنیم.

وزیر ارتباطات در پاسخ به اینکه آیا انحصار از مخابرات برداشته می‌شود، گفت: رفع انحصار طول می‌کشد. ما تازه اول راه هستیم. تمهیداتی هم اندیشیده‌ایم تا هزینه مردم را کم کنیم. در آینده نزدیک اعلام می‌کنیم که اپراتور‌ها تجهیزات‌شان را به‌صورت قسطی در اختیار مردم قرار دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی