تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

افزایش تورم در انگلیس؛ بالاترین حد در ۴۲ سال گذشته

«لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس گفت: پس از افزایش نرخ تورم به بالاترین حد در ۴۲ سال گذشته، با وضع اقتصادی بسیار سختی مواجه هستیم.

کد خبر: ۱۲۹۸۹۵
۱۱:۵۶ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

افزایش تورم در انگلیس؛ بالاترین حد در ۴۲ سال گذشته

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه انگلیس با بیان اینکه نرخ تورم در این کشور به بالاترین حد در ۴۲ سال گذشته رسیده است، اذعان کرد که این کشور با اوضاع بسیار سختی مواجه است.

به نقل از الجزیره، «لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس گفت: پس از افزایش نرخ تورم به بالاترین حد در ۴۲ سال گذشته، با وضع اقتصادی بسیار سختی مواجه هستیم.

وی در ادامه اظهاراتش افزود: سیر تحولات در ایرلند شمالی نیز بسیار نگران کننده است.

وزیر خارجه انگلیس در ادامه اظهاراتش با اشاره به تحولات اوکراین گفت: ما به یک طرح نظامی جدید برای بازسازی اوکراین نیاز داریم و به دنبال استفاده از دارایی‌های مسدود شده روسیه برای تحقق این هدف هستیم. ما همچنین برای تضمین مشارکت روسیه در بازسازی اوکراین تلاش خواهیم کرد.

قابل ذکر است که نرخ تورم در انگلیس که از قبل بر اثر پیامد‌های ناشی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا، همه‌گیری کرونا و افزایش بهای سوخت تحت فشار بود، تحولات اوکراین نیز به آن دامن زده است.

برخی کارشناسان هشدار داده‌اند که با ادامه جنگ اوکراین و افزایش قیمت کالا‌های اساسی نرخ تورم افزایش بیشتری را تجربه کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی