تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

تاریخ علیه نایب قهرمانی پرسپولیس!

علاوه بر حکم کمیته انضباطی، تاریخ هم به دوم نشدن پرسپولیس در این فصل رای می‌دهد! استقلال در تاریخ لیگ برتر ۳ بار توانسته عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. در هیچ کدام از این ۳ فصل پرسپولیس رتبه دوم را در اختیار نداشته است.

کد خبر: ۱۲۹۸۴۱
۱۵:۲۲ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

تاریخ علیه نایب قهرمانی پرسپولیس!

دیدارنیوز: در تاریخ لیگ برتر در فصل‌های قهرمانی استقلال خبری از رتبه دوم برای سرخپوشان نبوده است.

در هفته بیست‌وهفتم تکلیف قهرمان لیگ بیست‌ویکم مشخص شد و استقلال ۳ هفته زودتر توانست خیال هوادارانش را بعد از ۹ فصل بابت جام راحت کند. در این میان رقیب دیرینه این تیم و قهرمان ۵ دوره گذشته لیگ برتر که خودش را برای دوم شدن بعد از یک گلات شیرین آماده کرده بود، با شکست مقابل سپاهان دوم شدنش را هم در خطر می‌بیند و احتمال دارد این تیم برای اولین‌بار بعد از لیگ چهاردهم، به رتبه‌ای پایین‌تر از نایب قهرمانی رضایت بدهد.

رای کمیته انضباطی علیه نایب قهرمانی پرسپولیس
در هفته‌ای که استقلال با شکست دادن فولاد رتبه اول خودش را نزدیک‌تر از همیشه دید کیلومتر‌ها آن‌طرف‌تر، پرسپولیس با یک شکست مقابل سپاهان هم جام را به دستان استقلال داد و هم با باختن یک بازی شش امتیازی رتبه دوم را به محرم نویدکیا و شاگردانش تعارف کرد. بعد از این بازی اختلاف امتیاز سپاهان و پرسپولیس به ۲ امتیاز رسیده است. اختلافی که با توجه به شرایط روحی پرسپولیسی‌ها و مصدومان و شرایط فنی تیم، جبران کردن آن اصلا کار سختی برای سپاهان آماده محسوب نمی‌شود. پرسپولیس این فصل در محاصره دو تیمی قرار گرفته که با گرفتن ۲ و ۳ امتیاز از پرونده انضباطی گل‌گهر، با آن‌ها رقابت نزدیکی در بالای جدول دارد. آن‌ها قهرمانی را به استقلال واگذار کردند و حالا رقابت نزدیکی با سپاهان برای دوم شدن، دارند.

تاریخ علیه نایب قهرمانی پرسپولیس
در این میان علاوه بر حکم کمیته انضباطی، تاریخ هم به دوم نشدن پرسپولیس در این فصل رای می‌دهد! استقلال در تاریخ لیگ برتر ۳ بار توانسته عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. در هیچ کدام از این ۳ فصل پرسپولیس رتبه دوم را در اختیار نداشته است.

در لیگ پنجم که استقلال برای اولین‌بار فاتح لیگ برتر شد، پرسپولیس کار را روی پله نهم به پایان رساند آنهم با ۲۱ امتیاز فاصله نسبت به قهرمان. بعد از پایان فصل هم که یک رای انضباطی دیگر به سراغ قرمز‌ها آمد و ۶ امتیاز دیگر از آن‌ها کسر شد.

در لیگ هشتم که استقلال قهرمان شد، پرسپولیس با ۱۱ امتیاز اختلاف در رده پنجم قرار گرفت. در لیگ دوازهم هم پرسپولیسی‌ها در فصل بدی که گذراندند، با ۱۷ امتیاز اختلاف رتبه هفتم را در اختیار گرفتند.

در چهارمین تجربه قهرمانی استقلال در تاریخ لیگ برتر، باز هم پرسپولیسی‌ها در آستانه ادامه این رکورد هستند و شاید نتوانند در نزدیک‌ترین فاصله به رقیب خود بایستند. گل‌گهر به واسطه امتیازات زیادی که از آن‌ها کسر شد شانسی برای گرفتن پرسپولیس ندارد. البته اگر آرای کمیته انضباطی در این فصل نبود شاید اصلا سرنوشت بالای جدول به شکل دیگری رقم می‌خورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی