تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

منادی: پیگیر وضعیت معلمان بازداشتی هستیم؛ اجازه وقت‌کشی نمی‌دهیم

علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی درباره معلمان بازداشت شده گفت: هم بنده هم سایر دوستان کمیسیون پیگیر هستند و تا ببینیم از چه مسیری می‌توان به حل این مساله کمک کرد. یک عده هستند که به نظر ما قابل تخفیف هستند و لازم است که هرچه زودتر وضعیت‌شان روشن شود.

کد خبر: ۱۲۹۷۱۵
۰۹:۴۷ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

منادی: پیگیر وضعیت معلمان بازداشتی هستیم؛ اجازه وقت‌کشی نمی‌دهیم

دیدارنیوز: رئیس کمیسیون آموزش مجلس، گفت: در خصوص معلمان بازداشتی هم بنده هم سایر دوستان کمیسیون پیگیر هستند و تا ببینیم از چه مسیری می‌توان به حل این مساله کمک کرد. یک عده هستند که به نظر ما قابل تخفیف هستند و لازم است که هرچه زودتر وضعیت‌شان روشن شود که بتوانند مجددا سرکلاس درس بیایند.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، در رابطه با اعتراضات معلمان در هفته معلم و همینطور پیگیری وضعیت معلمان بازداشتی، گفت: ببینید نکته‌ای که وجود دارد این است که کمیسیون براساس وظیفه با هر تلاشی که ممکن بود و توانی که داشت را به کار بست تا این قانون رتبه‌بندی برای معلمان عزیز تصویب شد. ترتیبات و موعد‌های قانونی این مساله هم دارد رعایت می‌شود، مثلا آموزش و پرورش یک ماه فرصت داشت برای تدوین آیین‌نامه و ۲۳ فروردین آیین‌نامه را نوشت و به دولت داد، دولت هم باید طبق زمان قانونی مصوبه آموزش و پرورش را بررسی کند.

وی ادامه داد: از معلمان عزیز درخواست می‌کنیم که به ما اعتماد کنند و مطمئن باشند که ما نمی‌گذاریم یک ذره این قانون عقب بیفتد، هرچه که در روند اجرای رتبه‌بندی اتفاق بیفتد براساس قانون خواهد بود و اجازه وقت‌کشی نمی‌دهیم. از دولت عزیز هم تقاضا می‌کنیم که این قانون را سریع‌تر ابلاغ کند و بیش از اندازه مشمول مرور زمان نشود تا معلمان عزیز به حق خودشان برسند.

منادی سفیدان در افزود: در خصوص معلمان بازداشتی هم بنده هم سایر دوستان کمیسیون پیگیر هستند و تا ببینیم از چه مسیری می‌توان به حل این مساله کمک کرد. یک عده هستند که به نظر ما قابل تخفیف هستند و لازم است که هرچه زودتر وضعیت‌شان روشن شود که بتوانند مجددا سرکلاس درس بیایند. اما از تعداد دقیق معلمان بازداشتی اطلاع ندارم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت بررسی و اجرای قانون رتبه‌بندی، عنوان کرد: رتبه‌بندی معلمان در پایان سال ۹۹ توسط دولت وقت به مجلس آمده بود که کمیسیون آموزش مجلس حدودا یک سال روی آن کار کرد و تغییرات قابل توجهی به نفع معلمان در آن ایجاد شد تا اینکه در اواخر سال گذشته به تایید شورای نگهبان رسید. بعد از تایید و ابلاغ آن به دولت، وزارت آموزش و پرورش یک ماه فرصت داشت که آیین‌نامه اجرایی آن را تدوین کند که ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ آیین‌نامه به دولت تحویل داده شد که در آنجا هم به کمیسیون عمومی رفت. در جریان جلسات بررسی آیین‌نامه در دولت حدود ۲۶ تغییر در آن انجام شد که در نهایت یک آیین‌نامه روان و خوبی تدوین شد.

وی ادامه داد: امروز دومین جلسه کمیسیون برگزار می‌شود و فکر می‌کنم در این جلسه موانع نهایی رفع شده و کمیسیون آن را به هیات دولت ارسال خواهد کرد که اگر چنین شود، احتمالا هیات دولت هم در اولین جلسه آن را بررسی و ابلاغ خواهد کرد. یعنی اگر امروز کمیسیون بررسی را به پایان برساند، چهارشنبه دولت آن را ابلاغ خواهد کرد.

منادی سفیدان افزود: بعد از ابلاغ هیات دولت به آموزش و پرورش فکر می‌کنم حدودا تا اواخر خرداد این رتبه‌هایی که هیات‌های ممیزه براساس سوابق معلمان عزیز آماده کردند که شامل ۸۳۰ هزار نفر است، اعلام شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس درخصوص اعتبارات لازم برای اجرای این قانون، ابراز داشت: زمان اعمال رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ خواهد بود، برای امسال ۳۸ هزار میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده است و برای اجرا آن کاملا اعتبار وجود دارد.

وی درباره عدد و رقم افزایش حقوق معلمان، گفت: اکنون افزایش ۱۰ درصدی مصوب بودجه برای کارکنان دولت اعمال شده و زمانی که رتبه‌بندی اجرایی شود، آن هم اعمال می‌شود که فکر می‌کنم افزایش حقوق‌ها از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی