تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

١٠ داروی گیاهی که به درمان کرونا کمک می‌کند

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اعلام کرد که ۱۷ مجوز برای دارو‌های موثر به منظور کمک به درمان بیماری کرونا دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۱۰ دارو در بازار دارویی کشور موجود است.

کد خبر: ۱۲۹۶۴۴
۱۱:۲۲ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

١٠ داروی گیاهی که به درمان کرونا کمک می‌کند

دیدارنیوز: به گفته مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، پیشگیری محوری باید در نظام سلامت بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

نفیسه حسینی یکتا گفت: دارو‌های گیاهی در صورتی که مسیر درست و علمی طی کرده باشند حتما می‌توانند در صنعت دارویی کشور جای خود را پیدا کنند. ۱۷ مجوز برای دارو‌های موثر به منظور کمک به درمان بیماری کرونا دریافت کرده ایم که از این تعداد ۱۰ دارو در بازار دارویی کشور موجود است.

او اعلام کرد که هر چه خدمات پیشگیرانه مبتنی بر سبک زندگی سالم و چرخش تحول آفرین پیشگیری محوری به جای درمان محوری را در نظام سلامت بیشتر مد نظر قرار بدهیم بیشتر شاهد ارتقاء سلامت جامعه خواهیم بود.

مدیرکل دفتر طب ایرانی ومکمل وزارت بهداشت افزود: رویکرد استفاده از طب ایرانی مد نظر وزارت بهداشت و منطبق بر اسناد بالادستی موجود از جمله بند ۱۲ سیاست‌های کلی نظام سلامت است. در رویکرد ادغام باید از ظرفیت طب ایرانی در کنار طب نوین برای ارتقای سلامت و بهبود کیفی وضعیت زندگی مردم استفاده کرد.

حسینی یکتا گفت: ادغام باید در حوزه‌های مختلف آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان باشد. حتی باید فعالیت‌های بین المللی در حوزه سلامت صورت بگیرد تا بستر استفاده از خدمات طب ایرانی در تمام سطوح ارائه خدمت ایجاد شود.

او ادامه داد: مولفه‌های اجتماعی متنوع که متولیان متعددی دارند در سلامت موثر هستند بنابراین علاوه بر وزارت بهداشت، سازمان‌ها و ارگان‌های دیگری نیز در حفظ و ارتقا سلامت مردم باید ایفای نقش کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی