تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
بازنشستگی علی مرادی قطعی به ما اعلام نشد

واکنش پولادگر به جنجال پناهندگی وزنه‌برداران؛ زادگاه انسان هتل نیست!

سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان پس از اتفاقات جنجالی اخیر در وزنه برداری و پناهندگی دو ملی‌پوش زنان گفت: در جهان می‌گویند زادگاه انسان هتل نیست که وقتی سرویس خوبی نمی‌دهند آن را رها کنید.

کد خبر: ۱۲۹۶۳۳
۱۰:۱۰ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

واکنش پولادگر به جنجال پناهندگی وزنه‌برداران؛ زادگاه انسان هتل نیست!

دیدارنیوز: معاون وزیر ورزش درخصوص اتفاقات پیش آمده در وزنه‌برداری گفت: در جهان می‌گویند زادگاه انسان هتل نیست که وقتی سرویس خوبی نمی‌دهند آن را رها کنید و به سراغ هتل دیگری بروید.

سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه گفته می‌شود حکم سرپرستی سجاد انوشیروانی برای فدراسیون وزنه‌برداری صادر شده است، گفت: خیر، این موضوع درست نیست.

پولادگر در خصوص اتفاقات وزنه‌برداری و اینکه با وجود هزینه برای ورزشکاران کشورمان، برخی از آن‌ها در کشور‌های دیگر ورزش خود را ادامه می‌دهند، گفت: به نظر من در حق نظام جمهوری اسلامی در این حوزه کم‌لطفی می‌شود. امروز شاهد بودید که شرایط و امکانات در همین رشته تیراندازی در کشور ما اگر در دنیا بی نظیر نباشد، کم نظیر است. این شرایط و امکانات زمانی ایجاد شد که تیراندازی ما در دنیا هیچ مدالی در عرصه بین المللی نداشت روی آن سرمایه‌گذاری شد و امروز هم به نتیجه نشست.

وی افزود: ورزشکارانی که روی آن‌ها سرمایه گذاری شده، اینگونه به ریشه و زادگاه خود ظلم می‌کنند، آیا این علامت سوال در ذهن همگان ایجاد نمی‌شود که اگر در این کشور بی توجهی و شرایط شکوفایی نبود، آن‌ها در عرصه بین المللی چه می‌کنند؟ امروز شرایط از هر نظر مهیا است تا ورزشکاران با استعداد از فرصت‌ها استفاده کنند.

پولادگر تاکید کرد: آیا به هر دلیلی روا است که پدر و مادر و زادگاه خود را رها کنیم. به دلیل اقتضای شغلی من، سال‌های سال کشور‌های دیگر را دیدم و می‌دانم شرایط و امکانات در کشور ما کم‌نظیر و در برخی رشته‌ها بی نظیر است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در جهان می‌گویند زادگاه انسان هتل نیست که وقتی سرویس و صبحانه خوبی نمی‌دهند آن را رها کنید و به سراغ هتل دیگری بروید. اینجا زادگاه، ریشه و آب و خاک ماست و به هیچ دلیلی ترک زادگاه قابل قبول نیست.

پولادگر گفت: برخی ورزشکاران که در این دام افتادند و کم‌لطفی کردند، واقعا بهترین شرایط را داشتند که در هیچ‌کجای دنیا برای آن‌ها مهیا نشده و قابل تکرار نیست. حتی اگر ادعا می‌کنند از طرف برخی نهاد‌ها و وزارتخانه‌ها به آن‌ها کم‌لطفی شده است، موهبت و مهری که مردم به آن‌ها دارند، قابل تکرار نیست.‌ای کاش حداقل به حرمت مردم این ظلم را نمی‌کردند.

وی تاکید کرد: یک قهرمان ملی قبل از هر چیز باید عرق ملی داشته باشد و این تنها چیزی است که‌کمک می‌کند تا این ظلم را در حق خود نکنند. هر مدال با هر رنگ و اعتباری که باشد اگر همراه با ملیت و ریشه درست نباشد هیچ ارزشی ندارد و این را از بچه‌هایی که این فریب را خوردند هم شنیدم و آن‌ها می‌گفتند شادی و شعف و آبرویی که در کشور خودمان ایجاد می‌شود در هیچ کجا حاصل نمی‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص قانون حضور روسای فدراسیون‌ها تنها در سه دوره مدیریتی، تصریح کرد: بحث حضور سه دوره‌ای روسای فدراسیون‌ها از بخش حقوقی ریاست جمهوری استعلام شده و به دنبال حل آن هستیم. در حوزه قانون بازنشستگی هم شاهد اتفاق تلخی در ورزش بودیم. میانگین سنی روسای فدراسیون‌های بین المللی بالای ۷۰ سال است و در ورزش دنیا بازنشستگی وجود ندارد.

وی افزود: در ورزش همانطور که کسوت اهمیت دارد در حوزه مدیریت آن نیز اینگونه است و کسانی که سال‌ها کسب تجربه کردند و تازه لیاقت نشستن بر کرسی مدیریت را پیدا می‌کنند، ولی ما با این قانون بازنشستگی شرایط را تغییر دادیم. البته این قانون است و باید به آن احترام گذاشت.

پولادگر تصریح کرد: بحث حداکثر سه دوره ریاست هم اینگونه به ورزش لطمه می‌زند و امیدوارم بتوانیم با کمک دولت از سرمایه‌های ورزش کشور محروم نشویم.

پولادگر در خصوص بازنشستگی علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری تاکید کرد: بازنشستگی مرادی قبلا مطرح شده بود و بازنشستگی وی قطعی به ما اعلام نشد و شرایط جدید دیگری ایجاد نشده است.

وی در خصوص پایان دوره ریاست فضل‌الله باقرزاده در فدراسیون شمشیربازی گفت: قطعا تا زمان انتخابات فدراسیون شمشیربازی سرپرست معرفی می‌کنیم، ولی فرد مورد نظر هنوز مشخص نیست.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی