تیتر امروز

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!
رئال برای چهاردهمین بار قهرمان اروپا شد

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!

در شبی که به دلیل هجوم بی‌محابای شماری از هواداران لیورپول به ورزشگاه، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا تا مرز تعطیلی رفت، رئال مادرید با یک گل قهرمان شد.
اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۲۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا صبح شنبه ۲۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ آواربرداری همچنان ادامه دارد و ممکن است شمار فوتی‌ها بیشتر شود.
سفیر فلسطین در تهران اعلام کرد

شیرین ابوعاقله عروس بیت‌المقدس است

سلام الزواوی، سفیر فلسطین در تهران پس از کشته شدن خبرنگار الجزیره قطر به دست نظامیان اسرائیلی گفت: شیرین ابوعاقله عروس بیت‌المقدس است، عروس آسمان، عروسی که اخبار جنایت‌های ارتش اشغالگر اسرائیل را پوشش می‌داد و امروز خود خبر شد. شهادت شیرین ابوعاقله ما را از هر گروه و ایده‌ای زیر پرچم فلسطین متحد کرد.

کد خبر: ۱۲۹۵۸۵
۱۴:۱۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

شیرین ابوعاقله عروس بیت‌المقدس است

دیدارنیوز: سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه ما به جامعه بین‌الملل می‌گوییم ظلم و سیاست یک بام و دو هوا بس است، گفت: شهادت شیرین ابوعاقله ما را از هر گروهی زیر پرچم فلسطین متحد کرد، پرچمی که عنوان حاکمیت و هویت ملی ماست.

سلام الزواوی، سفیر فلسطین در تهران در مراسم گشایش دفتر یادبود خبرنگار الجزیره و عروس بیت‌المقدس و همچنین همزمانی این مراسم با هفتاد و چهارمین سالگرد یوم النکبة اظهار داشت: فلسطین اشغالی خبرنگار مبارز شیرین ابوعاقله و شهید کلمه و بازگو کننده حقیقت را وداع گفت. شیرین شهید به کاروانی ملحق شد که فلسطین آن‌ها را هر روز تقدیم می‌نماید. شهدایی که به وسیله ارتش اشغالگر اسرائیل به شهادت رسیدند. ارتشی که رژیم اشغالگر با گستاخی هر چه تمام‌تر آن را ارتش دفاع از اسرائیل نامیده است. ارتشی که علیه قلم به دستان و بازگوکنندگان حقیقت و ثبت کنندگان جرم‌های رژیم اشغالگر علیه فرزندان مبارز ما دست به کار شده است.

وی تصریح کرد: این ترور همزمان با هفتاد و چهارمین سالگرد اشغال فلسطین (یوم النکبة) اتفاق افتاد و ما به جامعه بین‌المللی می‌گوییم ظلم بس است، سیاست یک بام و دو هوا بس است. اشغال فلسطین جرمی است که به مرور زمان ساقط نمی‌شود.

این دیپلمات فلسطینی همچنین بیان کرد: ملت فلسطین در برابر جرم مضاعف قرار گرفته است. نخست اشغال فلسطین توسط نیروی اشغالگر اسرائیلی و دیگری ناتوانی جامعه بین‌المللی در اجرای قانون‌های مشروع بین‌المللی مربوط به فلسطین است.

سلام الزواوی ادامه داد: شیرین قهرمان جان خود را برای دفاع از مسئله و ملت خود مانند ده‌ها خبرنگار دیگر که بازگوکننده درد مادران شهدا و اسرا و ملت‌مان در اردوگاه‌ها و شهر‌ها و روستا‌های فلسطین بودند و توسط نیرو‌های اشغالگر اسرائیل به شهادت رسیدند تقدیم نموده است.

وی همچنین اظهار کرد: خبرنگاران ما مسلط به کلمه، بلندگو و لباس خبرنگاری همیشه در معرض حمله نیرو‌های اشغالگر اسرائیل بوده و هستند و شیرین در میدان کار خود به شهادت رسید و در دستان خود بلندگو داشت نه تفنگ، تفنگی که او را با دقت و به عمد مورد هدف قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: شیرین عروس بیت‌المقدس است، عروس آسمان، عروسی که اخبار جنایت‌های ارتش اشغالگر اسرائیل را پوشش می‌داد و امروز خود خبر شد. شهادت شیرین ابوعاقله ما را از هر گروه و ایده‌ای زیر پرچم فلسطین متحد کرد، پرچمی که عنوان حاکمیت و هویت ملی ماست.

سفیر فلسطین در تهران افزود: ما بازرسی مشترک با نیرو‌های اشغالگر را رد کردیم، چرا که به آنان اطمینان نداریم و به سوی دادگاه بین‌المللی خواهیم رفت تا مجرمان به سزای عمل خودشان برسند.

وی همچنین گفت: در حالیکه به خودمان تسلیت می‌گوییم به خانواده شیرین شهید، همکاران، دوستان و خبرنگاران و تمامی کسانی که این جنایت را محکوم کردند نیز تسلیت می‌گوییم و نقش رسانه‌های گروهی دنیا و جهانیان و هر که این جنایت دردناک را محکوم کرده است ستایش می‌کنیم. جنایتی که رژیم آپارتاید اسرائیلی را محکوم کرده است و در پایان به شما می‌گویم که هر چقدر هم که زمان ببرد زمین همواره اشغالگرش را طرد می‌نماید.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی