تیتر امروز

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!
رئال برای چهاردهمین بار قهرمان اروپا شد

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!

در شبی که به دلیل هجوم بی‌محابای شماری از هواداران لیورپول به ورزشگاه، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا تا مرز تعطیلی رفت، رئال مادرید با یک گل قهرمان شد.
اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۲۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا صبح شنبه ۲۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ آواربرداری همچنان ادامه دارد و ممکن است شمار فوتی‌ها بیشتر شود.
با پایان یافتن اجرای سه اثر نمایشی

اعلام برنامه جدید تالار‌های نمایشی تئاترشهر

برنامه تالار‌های نمایشی تئاتر شهر درحالی اعلام شد که با پایان یافتن سه اثر نمایشی در تالار‌های اصلی، چهارسو و سایه، چند اثرنمایشی جدید اجرای خود را طی روز‌های آینده در این مجموعه آغاز خواهند کرد.

کد خبر: ۱۲۹۵۶۷
۱۳:۰۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

اعلام برنامه جدید تالار‌های نمایشی تئاترشهر

دیدارنیوز ـ نمایش‌های «دکترنون» به کارگردانی هادی مرزبان در تالار اصلی، «هملت پشتکوهی» به کارگردانی ابراهیم پشتکوهی در تالار چهارسو، «فریاد خاموش» به کارگردانی محمدهادی عطایی در تالار سایه روز جمعه بیست و سوم اردیبهشت ماه در حالی به اجرای خود پایان دادند که طی روز‌های آینده چند اثر نمایشی جدید میزبان علاقه‌مندان تئاتر در تالار‌های مختلف مجموعه تئاتر شهر خواهند بود.

در تالار اصلی با پایان گرفتن نمایش «دکترنون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به کارگردانی هادی مرزبان، از روز یکشنبه هشتم خرداد ماه نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی با نگاهی به زندگی پروین اعتصامی شاعر معاصر کشورمان ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰، ۸۰ و ۱۰۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود. این در حالی است که تاکنون حضور هوشنگ قوانلو، مجیدرحمتی، حمید حسینی، سهیل ملکی، مریم ندایی وآتنا تندرو به عنوان بازیگر در این نمایش قطعی شده است. ضمن اینکه طی روز‌های آینده نیز اسامی نهایی گروه بازیگران منتشر خواهد شد.

در تالار چهارسو با پایان گرفتن نمایش «هملت پشتکوهی» به کارگردانی ابراهیم پشتکوهی، نمایش «اسب‌های انباری» به نویسندگی رضا گشتاسب، کارگردانی رضا کرمی‌زاده و بازی نازنین نادرپور، سید محمد سعیدی، سجیه آشوری، صدف نظری، بهنام مهدی پور، پوریا ریحانی، سپاس رضایی و کمند شمس از روز یکشنبه اول خرداد ساعت ۱۹:۴۵ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۶۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «دختر به فرشته گفت، ولی من تا به حال هیچ وقت یه اسب رو از نزدیک ندیدم. چه طور می‌تونم بهش کمک کنم وقتی نشناسمش؟ فرشته دست دختر رو گرفت و برد تا نزدیکی‌های چشمه. صدای قورباغه‌ها بود و صدای پای شکستن ترکه‌های کوچک چوب زیر پای دختر. دختر تا به حال چشمه‌ای به این زیبایی ندیده بود... فرشته گفت چشمه رو می‌بینی؟ بعد هیچ صدایی نبود... دختر هر چه گشت فرشته را ندید و هر چه رفت به هیچ جا نرسید. باد می‌وزید. اسب گم شده بود. صدای جیرجیرک‌ها گم شده بود. چشمه گم شده بود.»

براساس این گزارش نمایش «خماری» به نویسندگی و کارگردانی امین بهروزی و بازی سهیلا گلستانی، محسن حسن زاده، پردیس شیروانی، محمدرضا نجفی و ایمان دبیری نیز تا روزسه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۱۵ با مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۶۰ هزار تومان در تالار قشقایی به اجرای خود ادامه می‌دهد.

با پایان گرفتن این اثر نمایشی در تالار قشقایی، نمایش «بی چرا زندگان» به نویسندگی لیلی عاج، کارگردانی الهام شعبانی و بازی (به ترتیب ورود صحنه) یلدا عباسی، ساناز نجفی، حدیث میرامینی، حمیدرضا محمدی، آیه کیان‌پور، توماج دانش بهزادی و سمیه برجی از روز دوشنبه دوم خرداد ساعت ۲۰، مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۶۰ هزارتومان میزبان علاقه‌مندان در این تالار خواهد بود.
در توضیح این اثر نمایشی نوشته شده است: «نترسم، نترسی، نترسید، نترسیدیم... آره نترسید... من فقط یه روزنامه نگارم که یه ستون داره با هزار کلمه... همین»

«بهشت حکیم الله» به نویسندگی خسروامیری، بازی و کارگردانی ویدا موسوی و حضور علی صادقی، سحر زلفی، مرصاد کمالی، طهورا شیخ الاسلامی، امین ویریک وند، علی رنجبریان و امیرحسین، ولی عنوان دیگر نمایش جدید تئاترشهر است که با پایان گرفتن اجرای نمایش «فریاد خاموش» به کارگردانی محمدهادی عطایی از روز اول خرداد ماه ساعت ۲۰، مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان در تالار سایه روی صحنه خواهد رفت.

در خلاصه «بهشت حکیم الله» آمده است: «آیینه دختری افغان، به اصرار نامزدش حکیم الله، از مزارشریف به قرچک ایران مهاجرت می‌کنند. اما در قرچک با شرایط رضایت بخشی روبرو نمی‌شوند. به همین خاطر قرچک را ترک کرده و اینبار راهی ترکیه می‌شوند.»

نمایش «تجربه‌های اخیر» به نویسندگی امیررضا کوهستانی، کارگردانی حسین کشفی اصلی و بازی (به ترتیب حروف الفبا) محمد ارفعی، کیمیا جواهری، رامونا شاه، شهاب عباسیان، امین قنبری، مرضیه موسوی و دلارا نوشین هم تا روز دوم خرداد ساعت ۱۹ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان در کارگاه نمایش روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «سیر زندگی یک خانواده در طول بیش از یک قرن».

منبع: ایسنا
برچسب ها: تئاتر شهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی