تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.
همه از اقدام دولت حمایت کنند تا بساط ارز رانتی برچیده شود

نیکزاد: کاش به جای یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی به همه رقم یکسانی می‌دادند

علی نیکزاد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی معتقد است که به جای یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی باید به همه رقم یکسانی تعلق می‌گرفت. او گفت: نمی‌شود به نام مردم ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به کام تعدادی خاص شود.

کد خبر: ۱۲۹۵۱۶
۰۹:۲۹ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

نیکزار: کاش به جای یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی به همه رقم یکسانی داده می‌شد

دیدارنیوز: نایب رئیس اول مجلس گفت: ما از منابع مختلف ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ را که به نام مردم بود، اما به کام اشخاص خاصی بود تهیه می‌کردیم، اما باید حذف می‌شد، چون در آن فساد و رانت به وجود آمده بود. اما‌ای کاش به جای آنکه یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی بدهیم، به همه رقم یکسانی تعلق می‌گرفت.

علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که نظر مجلس درباره افزایش رقم یارانه به ۴۰۰ هزار تومان چیست آیا این طرح به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک می‌کند یا خیر، گفت: ۱۸ میلیارد دلار ارز ترجیهی داریم. یعنی ما از منابع مختلف ارز ۴۲۰۰ تومانی را تهیه می‌کردیم؛ بنابراین این موضوع باید حذف می‌شد، چون دیگر نمی‌توان به آن مسیر ادامه داد، زیرا در آن فساد، رانت و ... وجود داشت.

وی افزود: حالا دولت آمده گفته فعلا در مدت دو ماه کمک معیشتی به مردم می‌دهم و از طرف دیگر هم امروز قیمت‌ها را نسبت به قیمت ارز آزاد کرده است و برنامه‌شان این است که بعد از دو ماه به کالاها، بن کالای الکترونیکی بدهد. این کار درستی است. چون نمی‌شود به نام مردم ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به کام تعدادی خاص شود.

نیکزاد تصریح کرد: امروز باید اطلاع رسانی شود، مردم در جریان موضوع قرار گرفته و مراقبت کنند تا بازار تنظیم شود. امروز این ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب برخی اشخاص ریخته نمی‌شود، بلکه با متعادل کردن قیمت‌ها، مابه‌التفاوت ارز آزاد و دولتی به جیب عموم مردم و ۹ دهک جامعه ریخته می‌شود. اما‌ای کاش به جای آنکه یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی بدهیم، به همه رقم یکسانی تعلق می‌گرفت؛ بنابراین همه باید از این کار حمایت کنند تا بساط ارز رانتی برچیده شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی