تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
در فاصله ۴ هفته تا پایان لیگ

ممکن نیست استقلال قهرمان نشود

استقلال فاصله زیادی تا گرفتن جشن قهرمانی ندارد. رقیب آن‌ها در ۴ بازی آخر خود دو بازی بسیار سخت در برابر سپاهان و تراکتور دارد و ممکن است امتیاز از دست دادن تیم نه چندان آماده یحیی در این روز‌ها جشن قهرمانی استقلال را جلو بیندازد.

کد خبر: ۱۲۹۳۶۳
۱۰:۰۱ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

ممکن نیست استقلال قهرمان نشود

دیدارنیوز: با برد استقلال مقابل شهر خودرو و تساوی پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن تقریبا می‌توان گفت تکلیف قهرمانی این فصل لیگ برتر مشخص شده است.

از هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ برتر روز دوشنبه تیم استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف شهر خودرو رفت و با تک گل دقایق پایانی آرمان رمضانی به برتری رسید. قبل از این بازی پرسپولیس نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده استقلال در اصفهان با تساوی یک - یک مقابل ذوب‌آهن متوقف شد. به این ترتیب فاصله دو تیم در صدر جدول به ۶ امتیاز رسید و با توجه به فاصله ۴ هفته‌ای باقی مانده تا پایان استقلال از شانس بسیار بالایی برای کسب عنوان قهرمانی برخوردار شده است.

آبی‌ها در ادامه فصل باید به مصاف فولاد، مس رفسنجان، آلومینیوم اراک و نفت مسجدسلیمان بروند. شاگردان فرهاد مجیدی در صورت کسب ۷ امتیاز از این ۴ بازی بدون توجه به نتایج پرسپولیس عنوان قهرمانی را کسب خواهند کرد. اتفاقی که برای تیم نباز فرهاد مجیدی چندان سخت و دور از دسترس نیست. البته دو بازی استقلال در فولاد آره‌نا مقابل تیم سرحال جواد نکونام که انگیزه‌های فراوانی برای تحمیل اولین شکست استقلال در این فصل دارد و مس رفسنجان که به شدت برای کسب سهمیه می‌جنگد اصلا آسان نخواهد بود. احتمالا ته‌مانده‌های امید پرسپولیسی‌ها به لغزش رقیب هم مربوط به همین دو بازی می‌شود.

فولاد در حال حاضر آماده‌ترین تیم ایران است که از ۵ بازی قبلی خود ۴ برد و یک تساوی به دست آورده. استقلال در حال حاضر از ۲۶ بازی ۶۰ امتیاز به دست آورده که رکورد امتیازگیری تا این مقطع از فصل است. با این شرایط استقلال فرصت دارد تا با کسب ۱۰ امتیاز دیگر برای نخستین‌بار در تاریخ لیگ برتر امتیازات خود را به عدد ۷۰ برساند. این بدان معناست که آبی‌ها توانسته‌اند بدون باخت عنوان قهرمانی را به دست آورند که در تاریخ لیگ برتر بی‌سابقه بوده است.

رکورد دیگری که استقلال می‌تواند به آن برسد و البته کار بسیار دشواری است تک رقمی نگه داشتن تعداد گل‌های خورده‌اش است. سنگر استقلال در این فصل تاکنون تنها ۹ بار فتح شده و آن‌ها برای به اتمام رساندن لیگ با تعداد گل خورده تک رقمی باید ۴ بازی دیگر دروازه‌شان را بسته نگه دارند.

از هر حیث استقلال فرهاد مجیدی امسال بهترین تیم لیگ بوده و فاصله امتیازی آن‌ها با سایر تیم‌ها و اعداد مقابل نام این تیم در جدول رده‌بندی همین مساله را ثابت می‌کند. استقلال فاصله زیادی تا گرفتن جشن قهرمانی ندارد. رقیب آن‌ها در ۴ بازی آخر خود دو بازی بسیار سخت در برابر سپاهان و تراکتور دارد و ممکن است امتیاز از دست دادن تیم نه چندان آماده یحیی در این روز‌ها جشن قهرمانی استقلال را جلو بیندازد.

سامان سعادت - اعتماد

منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی