تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.

آقامیری: رابطه مالک و مستأجر ارباب و رعیتی شده است

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از وضعیت ارباب رعیتی که میان مستاجر و مالک ساختمان ایجاد شده ابراز نگرانی کرد.

کد خبر: ۱۲۹۰۸۲
۱۳:۲۰ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

آقامیری رابطه مالک و مستأجر ارباب و رعیتی شده است

دیدارنیوز ـ محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با بیان این‌که چندی پیش بازدیدی از مراکز ساماندهی معتادان متجاهر زیرمجموعه قرارگاه اجتماعی داشتیم، گفت: پیش بینی قرارگاه این بود که ۲۰ تا ۲۲ هزار نفر افراد در معرض آسیب در تهران وجود دارند که فعلا ۷ هزارنفر از آن‌ها جمع آوری شدند و تا جمع آوری ۲۰ هزار نفر راه زیادی مانده است، از مدیریت شهری می‌خواهیم که این راه را ادامه دهند.

آقامیری با بیان این‌که براساس آمار سال ۱۴۰۰ تعداد مستاجران در تهران به بیش از ۵۰ درصد رسیده و از تعداد مالکان پیشی گرفته است، اظهار کرد: براساس آمار دولت، ۶۰ درصد از درآمد مردم صرف مسکن می‌شود و این در حالی است که در آذرماه سال گذشته هزینه اجاره ۵۰ درصد و در اسفندماه سال گذشته هزینه مسکن ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد.

براساس گفته او «الان وضعیت ارباب رعیتی بین مستاجران و مالکان شکل گرفته است و هر عدد و رقمی که می‌خواهند بدون توجه به وضعیت مستاجران اعلام می‌کنند. نظارتی بر این موضوع نمی‌شود و می‌بینیم که یک مشاور املاک در یک منطقه نرخ گذاری می‌کند و حتی نرخ‌ها را تعیین می‌کند، این در حالی است که اتحادیه مشاوران املاک با همراهی کارشناسان قوه قضاییه به راحتی می‌توانند در هر محله نرخ‌گذاری کنند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی