تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

وعده قالیباف به مردم: مطمئن باشید قدرت خریدتان حفظ می‌شود!

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی که از فشار شدید اقتصادی به مردم و افزایش عجیب نان و آرد و .. اطلاع دارد، گفت: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که قدرت خریدشان تضمین می‌شود؛ پس نگرانی نداشته باشند.

کد خبر: ۱۲۹۰۶۳
۱۲:۰۴ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

وعده قالیباف به مردم: مطمئن باشید قدرت خریدتان حفظ می‌شود!

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که این اطمینان را به مردم می‌دهیم که قدرت خریدشان تضمین می‌شود؛ پس نگرانی نداشته باشند؛ البته که باید با مردم حرف بزنیم و موارد را توضیح دهیم.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز و در جمع بندی موضوع بررسی گرانی‌های اخیر در مجلس گفت: مجلس با قانونی که تصویب کرد و دولت هم با روش اجرایی که پیش گرفته این هدف مشترک را دنبال می‌کنند که قدرت خرید مردم در حفظ سفره‌هایشان و تامین کالا‌های اساسی و معیشتی را تسریع کنند؛ مردم مطمئن باشند که این اتفاق رخ می‌دهد و نگرانی وجود ندارد.

وی با تاکید براینکه اساس انقلاب و نظام مردم هستند گفت: هیچ کسی محرم‌تر و پاکارتر از مردم برای کشور و انقلاب نیست؛ پس باید هر کاری را که می‌خواهیم انجام دهیم به مردم توضیح دهیم به خصوص کار‌هایی که با زندگی آن‌ها ارتباط دارند؛ خدای ناکرده به گونه‌ای عمل نکنیم که احساس کنند در موضوعی غافلگیر شدند. باید با مردم صحبت کنیم. تجربه نشان داده صحبت کردن، قانع کردن و توضیح دادن و توجیه کردن کاری درستی است به خصوص از طرف ما که نماینده مردم هستیم و دولت که مجری است.

وی تاکید کرد: این موضوع مهم است که توجه کنیم در موضوعات اقتصادی، صنوف و افراد مختلف شرکت‌ها و تولیدکننده‌ها و توزیع کنندگان همه نقش دارند که به این موضوع هم وزیر اشاره داشت. به هرحال در نظرخواهی و توضیح دادن می‌تواند به ما کمک کنند که کار به درستی پیش رود همانطور که رئیس جمهور اشاره داشت باید مرتب با مردم صحبت کنیم و موضوعات را توضیح دهیم.

قالیباف افزود: این موضوع هم بسیار مهم است که ما حذف ارز ترجیحی نداریم؛ این اصطلاخ غلط و حرفی اشتباه است؛ ما برای کمک کردن به سفره مردم یک بخشی را از انفال و درآمد‌های دولت گرفته و با اولویت به محرومان و طبقات متوسط می‌دهیم؛ این یک سیاست جبرانی است که قبلا سیاست جبرانی در اول زنجیره وجود داشت و می‌خواهیم این سیاست جبرانی را در مصرف کننده بگذاریم و شرایط اصلاح شود. در قانون هم دو شرط گذاشته‌ایم؛ هم اینکه تزریق نقدیندگی را اجازه نمی‌دهیم و هم اینکه باید کالا‌ها تامین شود؛ چون به هرحال نوسانات و تورم جهانی و گرانی‌ها رخ داده و حتی تورم افسارگسیخته را شاهدیم که باید آن را مهار کرده و آرامش در سفره مردم وجود داشته باشد. ما کمک می‌کنیم سیاست‌های جبرانی در سفره مردم وجود داشته باشد. مردم با اعتماد بداند نمایندگان مردم خدمتگزارشان هستند و دولت و همه سازمان‌ها و نهاد‌ها به این سمت حرکت می‌کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی