تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
افشاگری وزیر دفاع پیشین آمریکا

ترامپ قبل از انتخابات ۲۰۲۰ قصد ترور یک فرمانده نظامی ایران را داشت

در کتاب خاطرات مارک اسپر، وزیر دفاع پیشین آمریکا با عنوان "سوگند مقدس" آمده است: دونالد ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برای پیشبرد اهداف سیاسی و انتخاباتی خود قصد داشته است یک افسر ارشد نظامی ایران را در خارج از مرز‌های این کشور ترور کند.

کد خبر: ۱۲۸۹۴۸
۱۰:۴۰ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

ترامپ قبل از انتخابات ۲۰۲۰ قصد ترور یک فرمانده نظامی ایران را داشت

دیدارنیوز: وزیر دفاع پیشین آمریکا در کتابی که قرار است به زودی منتشر شود، نوشته است که دونالد ترامپ پیش از انتخابات سال ۲۰۲۰ قصد ترور یک فرمانده نظامی ایران را داشته است.

به نوشته روزنامه گاردین، مارک اسپر وزیر دفاع پیشین آمریکا در کتاب جدید خود با عنوان “سوگند مقدس” خاطرات خود را در دوران فعالیتش در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا به رشته تحریر درآورده است.

وی در بخشی از این کتاب نوشته است که ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برای پیشبرد اهداف سیاسی و انتخاباتی خود قصد داشته است یک افسر ارشد نظامی ایران را در خارج از مرز‌های این کشور ترور کند.

به نوشته مارک اسپر، این خبر را رابرت او براین، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید به مارک میلی رئیس وقت ستاد مشترک ارتش آمریکا اطلاع داده است که تعجب و تحیر او را نیز برانگیخته است. مارک اسپر به نام این افسر نظامی اشاره‌ای نکرده است.

وزیر دفاع پیشین آمریکا همچنین نوشته است: این، واقعا یک ایده بسیار بد با پیامد‌های گسترده بود، اما مارک میلی گمان می‌کرد که اوبراین صرفاً منافع سیاسی ترامپ از این حمله را در نظر گرفته است.

به نوشته گاردین، مارک اسپر در خاطرات خود در این کتاب تلاش کرده است چهره فردی عاقل را به نمایش بگذارد که همواره در برابر پیشنهادات بد و غیرقانونی دونالد ترامپ، ازجمله حمله به افسر نظامی ایرانی مقاومت کرده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی