تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....

ردپای میلیاردر ایرانی پشت سر چلسی؛ بعد از مشیری «اقبالی» هم آمد!

پس از تجاوز نظامی روسیه به اوکراین که منجر به استعفای آبراموویچ از مالکیت چلسی (به دلیل ارتباط و دوستی نزدیک با پوتین) شد و این باشگاه متمول و پرافتخار را بهم ریخت، نام یک ایرانی در میان مالکان جدید این باشگاه دیده می‌شود.

کد خبر: ۱۲۸۹۴۲
۰۹:۵۹ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

ردپای میلیاردر ایرانی پشت سر چلسی؛ بعد از مشیری «اقبالی» هم آمد!

دیدارنیوز: با جست و جو در مورد مالکان جدید باشگاه چلسی به یک نام ایرانی برخورد می‌کنیم؛ بهداد اقبالی.

نیمه‌های شب بود که خبر انتقال مالکیت چلسی از رومن آبراموویچ، به کنسرسیوم تاد بولی و شرکا روی خروجی سایت رسمی این باشگاه قرار گرفت.

طبق اعلام لندنی‌ها تاد بولی، شرکت Clearlake Capital، مارک والتر و هانسیورگ ویس مالکین جدید چلسی بجای رومن آبراموویچ روس خواهند بود و حالا باشگاه قدیمی و با افتخارات فراوان را در اختیار دارند.

اما با سرچ ساده در مورد شرکت Clearlake Capital به یک نام ایرانی می‌رسیم. بهداد اقبالی، میلیاردر ایرانی- آمریکایی که موسس شرکت مذکور است و طبق اسناد موجود دو سوم از سرمایه کنسرسیوم تاد بولی از این شرکت آمریکایی تامین می‌شود.

این چهره بهداد اقبالی، میلیاردر ایرانی- آمریکایی است که در سال ۲۰۰۶ همراه با خوزه فلیسیانو شرکت کلیر لیک کپیتال را تاسیس کرد و حالا جزو سهامداران یکی از باشگا‌ه‌های پر افتخار انگلیس محسوب می‌شود. فردی که جزو ۴۴ نفر از افراد جدیدی است که توسط مجله فوربس به جمع پولدار‌ها اضافه شده.

حالا بعد از فرهاد مشیری که مالکیت باشگاه اورتون را در اختیار دارد، اقبالی دومین ایرانی است که نام آن دور و بر مالکیت یک باشگاه انگلیسی می‌چرخد. هر چند که تا الان اسمی از این میلیاردر ایرانی به صورت رسمی به میان نیامده، اما طبق اخباری که از قبل منتشر شده مدیریت چلسی بر عهده تاد بولی خواهد بود و تصمیم گیری‌ها و سایر موارد، همه چیز میان بولی و شرکت کلیرلیک کپیتال به صورت ۵۰-۵۰ خواهد بود.

تاد بولی حالا با امضای قراردادی به ارزش ۴ میلیارد پوند جانشین میلیاردر روس شده است و امید دارد افتخارات به دست آمده توسط آبراموویچ را بتواند تکرار کند.

این میلیاردر ایرانی از سوی مجله forbes در میان میلیاردر‌های ایرانی تبار قرار گرفته سرمایه شرکتش بالغ بر ۴۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

طبق اعلام رسمی چلسی ۲.۵ میلیارد پوند از کل سرمایه گذاری انجام شده به یک حساب بانکی مسدود شده در بریتانیا واریز شود تا ۱۰۰ درصد به اهداف خیریه کمک شود. درست همان حرفی که مالک روس بعد از استعفا به زبان آورد. هر چند برای انجام این کار نیز تایید دولت بریتانیا نیز لازم است.

علاوه بر این مبلغ، ۱.۷۵ میلیارد پوند نیز به سرمایه گذاری در گسترش استمفورد بریج، آکادمی، تیم زنان و ... هزینه خواهد شد. طبق اعلام لندنی‌ها این انتقال در اواخر ماه می (اواسط خرداد) با کسب مجوز‌های کاری از دولت بریتانیا تکمیل خواهد شد.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی