تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد

جهانی‌سازی قیمت آرد به شرط هم‌ترازی درآمد مردم ایران با جهان

ذبیح الله اعظمی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت آرد و گندم باید به قیمت جهانی نزدیک شود، اما دولت توجه نمی‌کند که درآمد مردم هم باید هم تراز کشور‌های دیگر باشد.

کد خبر: ۱۲۸۸۵۶
۱۳:۴۷ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

جهانی‌سازی قیمت آرد به شرط هم‌ترازی درآمد مردم ایران با جهان

دیدارنیوز: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قیمت آرد و گندم باید به قیمت جهانی نزدیک شود، اما دولت توجه نمی‌کند که درآمد مردم هم باید هم تراز کشور‌های دیگر باشد.

ذبیح الله اعظمی گفت: دولت برای جبران افزایش قیمت آرد و گندم با حذف ارز ترجیحی، برنامه مدونی ارائه نداده و نظارت ضعیف وزارت کشاورزی موجب خروج گندم و آرد از کشور شد.

در روز‌های اخیر افزایش قیمت آرد موجب افزایش قیمت محصولات خوراکی مانند ماکارونی شده.

مسئولان دولتی می‌گویند یکی از علت‌های این افزایش قیمت، جنگ روسیه و اوکراین است که سهم عمده تولید غلات را در جهان دارند.

بر اساس آمارها، ۷۰ درصد روغن و ۳۰ درصد غلات جهان در اوکراین و روسیه تولید می‌شود و جنگ میان این دو کشور، قیمت مواد غذایی را در جهان از ۳۴ تا ۶۰ درصد بالا برده.

وزیر جهاد کشاورزی دیروز گفت دولت ایران با هدف حفظ پایداری امنیت غذایی، به علت قاچاق گسترده محصولات تولیدی با آرد، تصمیم گرفته قیمت آرد برای مصارف صنعتی آزاد شود.

آمار وزارت جهاد کشاورزی نشان می‌دهد قیمت یک کیسه آرد در خارج از مرز‌های ایران به ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد و آقای ساداتی نژاد گفته، این قیمت در داخل ایران برای یک کیسه آرد ۵۰ کیلویی ۳۸ هزار تومان است.

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده با آزادسازی قیمت آرد، یارانه آن برای جبران قیمت‌ها مستقیم به مردم داده می‌شود.

بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱، مجلس به دولت اجازه حذف ارز ترجیحی را به شرط بالاتر نرفتن قیمت‌ها از نرخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ داده که باید برای راهکار‌های جبرانی آن هم برنامه ریزی شود.

۱۱ اردیبهشت ماه رییس سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان از معاون صنایع عمومی خواست قیمت‌های جدید ماکارونی را به کارخانه‌ها ابلاغ کند.

بر اساس این نامه، قیمت‌ها افزایشی نزدیک به سه برابری داشته اند؛ قیمت ماکارونی رشته‌ای ساده ۵۰۰ گرمی، ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و هزار گرمی ۳۴ هزار تومان اعلام شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی