تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...
برخی از داخل و خارج از کشور شیطنت می‌کنند

ماجدى: رئیس‌جمهور قول حمایت از تیم‌ملی داد؛ امکان بازی با تیم‌های اروپایی را نداریم!

میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه رئیس جمهوری قول حمایت از تیم ملی را داده، گفت: باید بدانیم امکان بازی با تیم‌های اروپایی را به خاطر اینکه درگیر مسابقات هستند نداریم.

کد خبر: ۱۲۸۸۱۹
۰۸:۴۳ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

ماجدى: رئیس‌جمهور قول حمایت از تیم‌ملی داد؛ امکان بازی با تیم‌های اروپایی را نداریم!

دیدارنیوز: سرپرست فدراسیون فوتبال در شامگاه عید سعید فطر میهمان برنامه گفت و گوى ویژه خبرى بود.

میرشاد ماجدی در ابتداى این برنامه در خصوص شرایط بازی‌های دوستانه پیش‌روی تیم ملی و بودجه در اختیار فدراسیون فوتبال گفت: گفته شده قرار است هفت بازی دوستانه انجام شود که نمی‌دانم این عدد از کجا آمده است. سرمربی تیم ملی برنامه خود را ارایه داده که با محوریت دبیرکل پیش خواهد رفت. کار‌ها توسط روابط امور بین‌الملل انجام می‌شود و بحث وجود دلالی در این موضوع صحت ندارد. ما باید در فیفا دى هاى پیش روى که خرداد و شهریور ماه است بازی هاى دوستانه مورد نظر را برگزار کنیم. همه در تلاش هستیم و به نتایج خوبی رسیدیم. در این بین نام تیم‌ها را اعلام نمى‌کنیم تا قرارداد نهایی شود، چون برخی از داخل و خارج از کشور شیطنت می‌کنند تا این بازی‌ها انجام نشود.

سرپرست فدراسیون همچنین گفت: ما در تیم ملی و فدراسیون فوتبال بیش از هر چیز به آرامش نیاز داریم و برخی مسایل عنوان شده بی اساس است. این مسائل کمکى به فوتبال ما نمى کند خصوصا در این موقعیت حساس.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیاز جدی به کمک داریم، چراکه این تیم ملی برای هشتاد میلیون ایرانى است. از مجلس شورای اسلامی برای قرار دادن ردیف بودجه برای فدراسیون تشکر می‌کنم همینطور از حجت الاسلام رییسی رییس جمهوری که در دیدار با ایشان قول مساعدی برای حمایت از تیم ملی داده شد.

سرپرست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باید از نمایندگان محترم مجلس و دولت به خاطر داشتن دغدغه تیم ملی تشکر کنم. اعداد اعلامی از سوی نمایندگان برای کمک به تیم ملی خوب است، اما حقیقتا کافی نیست. امیدواریم از سوی دولت هم کمک هایى انجام شود. فدراسیون فوتبال فقیر نیست، اما پول‌هایش در اختیارش نیست. شاید حدود یکصد و هفتاد میلیارد تومان برای تدارک مناسب تیم ملی نیاز داریم. برای جذب حامیان مالی هم نیاز به برگزاری مزایده، انتشار فراخوان و مراحل مربوطه داریم که زمان کافی برای آن نیست و اگر بشود این کار را به صورت ترک تشریفات پیش ببریم قطعا کمک بزرگی می‌شود. در حال حاضر فراخوان البسه را هم منتشر کردیم و امیدواریم نهاد‌های نظارتی اجازه بدهند تا با ترک تشریفات کار را با سرعت پیش ببریم، چون فرصت کافى در اختیار نداریم.

ماجدی افزود: از خرداد ماه در روز‌های فیفا‌دی اصلی باید برنامه بازی‌ها را پیش ببریم. نکته مهم این است که سطح توقع از صعود از مرحله گروهى را نباید بالا برد، چون تیم‌های قدرتمندی در گروه ما قرار دارند. باید واقع بین باشیم. مثلاً باید بدانیم امکان بازی با تیم‌های اروپایی را به خاطر اینکه درگیر مسابقات هستند نداریم. با نیوزیلند صحبت کردیم، اما سعی می‌کنیم با تیم‌هایی بازی کنیم که در رنکینگ جایگاه بهتری داشته باشند؛ و سپس اعلام خواهیم کرد.

ماجدی در پاسخ به این سوال که کمک مالی دولت قبل به فدراسیون فوتبال چه شده است، گفت: یکصد و ده میلیاردی که در دور قبلی به فدراسیون آمد همه آن خرج پاداش نشده، بلکه مقداری خرج اعزام‌ها و... شده، اما این پول باید مدیریت مى شد. برخی افراد بدون مجوز شورای برون مرزی اعزام شده بودند، اما الان باید به جلو نگاه کنیم. تیم ما الان به جام جهانی صعود کرده است. باید آماده سازی مناسبی انجام بدهیم. به خصوص که زمان تشکیل تیم قبل از جام جهانی بسیار کوتاه است و در این دو ماه به سختی به اتفاق همکاران در فدراسیون مشغول کار هستیم. قرارداد‌های بازی دوستانه را هم از طریق امور بین الملل به زودی نهایی خواهیم کرد و در این بین هیچ دلالى و موضوع دیگرى وجود ندارد.

سرپرست فدراسیون در رابطه با دو دستگی اعضای هیات رییسه گفت: واقعا تیم ملی و فدراسیون نیاز به آرامش دارند. اکثر اعضای هیات رییسه همراه هستند. برخی نیز علاقمند به کمک هستند و دلایل خاص خود را دارند. اما در نهایت باید در درون خانواده کار را پیش ببریم و با قدرت در کنار هم باشیم. هدف همه ما باید حضور پرقدرت در جام جهانی باشد و به مسائل دیگر توجه نکنیم. امیدوارم این مسائل را بتوانیم حل کنیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی