تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

سجادی: صیانت از فضای مجازی آزادی‌های مردم را سلب نکند

سیدکمال‌الدین سجادی، فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که طرح جنجالی صیانت از فضای مجازی نباید آزادی‌ها و حقوق مصرح و قانونی مردم را سلب کند. او گفت: در قانون اساسی هم تصریح شده که مردم حق دسترسی آزادانه به اطلاعات دارند و باید از امور کشور آگاه باشند.

کد خبر: ۱۲۸۸۱۶
۰۸:۰۴ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

سجادی: صیانت از فضای مجازی آزادی‌های مردم را سلب نکند

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: مجلس توجه داشته باشد برای پیگیری یا اجرای طرح صیانت نباید به شکلی عمل کند که آزادی‌ها و حقوق مصرح و قانونی مردم زیرسوال برود.

سیدکمال‌الدین سجادی، با اشاره به ارجاع طرح صیانت از فضای مجازی به شورای عالی فضای مجازی، اظهار کرد: کلیاتی که از این طرح منتشرشده است نشان می‌دهد که قرار است در آن اصل چگونگی بهره‌برداری از فضای مجازی و حدود آن مشخص شود که در چنین طرحی و با چنین کلیتی آنچه که اهمیت بسیاری دارد و باید حتماً رعایت شود حفاظت و حراست از حقوق مردم در زمینه کسب اطلاعات از امور کشور است.

وی افزود: در قانون اساسی هم تصریح شده که مردم حق دسترسی آزادانه به اطلاعات دارند و باید از امور کشور آگاه باشند. پس نمایندگان مجلس هم توجه داشته باشند که برای پیگیری یا احیاناً اجرای این طرح نباید به شکلی عمل شود که آزادی‌ها و حقوق مصرح و قانونی مردم زیرسوال برود یا نقض شود. در عین‌حال می‌توان برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفاظت از نسل جوان در مواجهه با فضای مجازی را هم انجام داد.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: حفاظت از بهداشت روانی و ذهنی جوانان در شیوه بهره‌مندی از فضای مجازی می‌تواند به نفع مردم و جامعه هم باشد، اما باید بدانیم که در این مسیر قرار نیست حق دسترسی مردم به اطلاعات را محدود کنیم یا آزادی رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را کاهش دهیم. پس باید توجه داشت که اصل اساسی در پیشبرد چنین طرحی باید حفظ تمام و کمال حقوق مردم در زمینه‌های یادشده باشد.

سجادی یادآور شد: البته این نکته هم وجود دارد که در بیشتر نقاط جهان نظارت یا مدیریت و ایجاد محدودیت‌هایی در زمینه محتوای تولید شده در فضای مجازی و دسترسی به آن انجام می‌شود تا آن دسته از تصاویر یا مفاهیمی که می‌تواند حامل معانی خلاف عفت عمومی باشد و ذهنیت جوانان را تحت تاثیر قرار دهد و بهداشت روانی جامعه را زیر سوال ببرد، با اقداماتی کنترل و محدود شود؛ بنابراین لازم است هم توجه به بهداشت روانی جامعه مدنظر باشد و هم حقوق مردم زیر پا گذاشته نشود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی