تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

سجادی: صیانت از فضای مجازی آزادی‌های مردم را سلب نکند

سیدکمال‌الدین سجادی، فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که طرح جنجالی صیانت از فضای مجازی نباید آزادی‌ها و حقوق مصرح و قانونی مردم را سلب کند. او گفت: در قانون اساسی هم تصریح شده که مردم حق دسترسی آزادانه به اطلاعات دارند و باید از امور کشور آگاه باشند.

کد خبر: ۱۲۸۸۱۶
۰۸:۰۴ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

سجادی: صیانت از فضای مجازی آزادی‌های مردم را سلب نکند

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: مجلس توجه داشته باشد برای پیگیری یا اجرای طرح صیانت نباید به شکلی عمل کند که آزادی‌ها و حقوق مصرح و قانونی مردم زیرسوال برود.

سیدکمال‌الدین سجادی، با اشاره به ارجاع طرح صیانت از فضای مجازی به شورای عالی فضای مجازی، اظهار کرد: کلیاتی که از این طرح منتشرشده است نشان می‌دهد که قرار است در آن اصل چگونگی بهره‌برداری از فضای مجازی و حدود آن مشخص شود که در چنین طرحی و با چنین کلیتی آنچه که اهمیت بسیاری دارد و باید حتماً رعایت شود حفاظت و حراست از حقوق مردم در زمینه کسب اطلاعات از امور کشور است.

وی افزود: در قانون اساسی هم تصریح شده که مردم حق دسترسی آزادانه به اطلاعات دارند و باید از امور کشور آگاه باشند. پس نمایندگان مجلس هم توجه داشته باشند که برای پیگیری یا احیاناً اجرای این طرح نباید به شکلی عمل شود که آزادی‌ها و حقوق مصرح و قانونی مردم زیرسوال برود یا نقض شود. در عین‌حال می‌توان برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفاظت از نسل جوان در مواجهه با فضای مجازی را هم انجام داد.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: حفاظت از بهداشت روانی و ذهنی جوانان در شیوه بهره‌مندی از فضای مجازی می‌تواند به نفع مردم و جامعه هم باشد، اما باید بدانیم که در این مسیر قرار نیست حق دسترسی مردم به اطلاعات را محدود کنیم یا آزادی رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را کاهش دهیم. پس باید توجه داشت که اصل اساسی در پیشبرد چنین طرحی باید حفظ تمام و کمال حقوق مردم در زمینه‌های یادشده باشد.

سجادی یادآور شد: البته این نکته هم وجود دارد که در بیشتر نقاط جهان نظارت یا مدیریت و ایجاد محدودیت‌هایی در زمینه محتوای تولید شده در فضای مجازی و دسترسی به آن انجام می‌شود تا آن دسته از تصاویر یا مفاهیمی که می‌تواند حامل معانی خلاف عفت عمومی باشد و ذهنیت جوانان را تحت تاثیر قرار دهد و بهداشت روانی جامعه را زیر سوال ببرد، با اقداماتی کنترل و محدود شود؛ بنابراین لازم است هم توجه به بهداشت روانی جامعه مدنظر باشد و هم حقوق مردم زیر پا گذاشته نشود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی