تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا و هند در صدر جدول مبتلایان

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. بر این اساس، دو کشور آمریکا و هند در صدر جدول مبتلایان به کرونا هستند.

کد خبر: ۱۲۸۷۷۴
۱۰:۴۸ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا و هند در صدر جدول مبتلایان

دیدارنیوز: شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۳ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۵۷۲ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۹۱ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۶۸ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۶۰۸ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمار‌های رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۳.۱ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشور‌های این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه‌شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۳,۱۷۰,۴۰۷ ۱,۰۲۱,۰۸۹
۲ هند ۴۳,۰۸۵,۱۶۶ ۵۲۳,۸۸۹
۳ برزیل ۳۰,۴۶۰,۹۹۷ ۶۶۳,۶۵۷
۴ فرانسه ۲۸,۶۹۰,۷۴۸ ۱۴۶,۱۴۲
۵ آلمان ۲۴,۷۹۱,۱۹۰ ۱۳۵,۹۴۷
۶ انگلیس ۲۲,۰۳۸,۳۴۰ ۱۷۴,۹۱۲
۷ روسیه ۱۸,۱۹۵,۶۰۸ ۳۷۶,۱۶۷
۸ کره جنوبی ۱۷,۳۴۶,۷۵۳ ۲۳,۰۰۷
۹ ایتالیا ۱۶,۵۲۳,۸۵۹ ۱۶۳,۷۳۶
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۳۴,۹۱۷ ۹۸,۷۹۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۳ هزار و ۵ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۱۱۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشور‌های دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، استرالیا، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی