تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.
گرامی مقدم اعلام کرد

اصلاح‌طلبان برای موفقیت اصولگرایان دعا می‌کنند

اسماعیل گرامی مقدم، قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان برای موفقیت اصولگرایان دعا می‌کنند، گفت: اصلاحات آرزو دارد که اصولگرایان بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.

کد خبر: ۱۲۸۷۵۳
۰۸:۱۷ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

اصلاح‌طلبان برای موفقیت اصولگرایان دعا می‌کنند

دیدارنیوز: قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اصلاحات منتظر شکست رقیب نیست، گفت: اصلاحات آرزو دارد و دعا می‌کند که اصولگرایان بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.

اسماعیل گرامی مقدم، در پاسخ به این پرسش ک چرا چرا اصلاحات رابطه خود با مردم را بازسازی نمی‌کند، اظهار کرد: صورت مساله را نباید اشتباه تعریف کرد. مردم با اصلاح‌طلبان قهر نکرده‌اند که لازم باشد اکنون ارتباط برقرار شود. این ارتباط تنگاتنگ میان اصلاح‌طلبان و مردم وجود دارد و آن‌ها مطالبات مردم را چه در زمانی که در قدرت بودند و چه الان که در قدرت نیستند را بیان کرده و زبان گویای مردم هستند. مردم اگر با اصلاح‌طلبان قهر بودند به رقیب رای داده بودند، اما در انتخابات‌های اخیر تمایلی در انتخابات نداشتند. اکثریت مردم هر وقت در انتخابات شرکت کردند، به اصلاح‌طلبان رای دادند.

این فعال سیاسی با بیان این‌که اولویت اصلاح‌طلبان در حال حاضر گفتگو با حاکمیت است، اظهار کرد: اصلاح‌طلبان باید مانع حضور خود در انتخابات را حل کنند. اصلاح‌طلبان همیشه پیگیر مطالبات مردم هستند، اما وقتی امکان ارائه لیست در انتخابات نداشته باشند، گفتگو با مردم مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه باید با حاکمیت گفتگو کرد.

وی افزود: اصلاح‌طلبان همواره مطالبات مردم در زمینه اقتصادی و معیشتی، سیاست داخلی و خارجی را مطرح می‌کنند و آن را به حاکمیت انتقال داده‌اند، احزاب اصلاح طلب هم در این زمینه فعال هستند و به جز این اقدام کار دیگری نمی‌توانند بکنند، زیرا در قدرت نیستند الان کسانی که در قدرت هستند می‌توانند با مردم صحبت کنند. اصلاح‌طلبان وقتی در قدرت نیستند نمی‌توانند مثل رئیس جمهور فعالیت کنند. جامعه انتظار دارند اصلاح‌طلبان مطالبات آن‌ها را درک کرده و بیان کنند و جریان اصلاحات هم همین کار را می‌کند.

گرامی مقدم همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاحات منتظر شکست رقیب نشسته است، ادامه داد: من قبول ندارم که اصلاحات منتظر شکست رقیب است. اصلاح‌طلبان همیشه حامی منافع ملی و دلسوز کشور است. هر جریان سیاسی هم که سر کار بیاید حتما آرزو داریم که موفق شود. توفیق هر جریان سیاسی در قدرت برای رفع مشکلات مردم، خواسته اصلاح‌طلب‌ها است، چون وقتی این مشکلات حل شود، منافع ملی تامین می‌شود. این تحلیل درست نیست که اصلاحات نشسته تا رقیب شکست بخورد، البته اگر این جریان سیاسی موفق نشود مردم به سمت اصلاحات روی می‌آورند، ولی اساسا این قضیه درست نیست که ما منتظر شکست رقیب هستیم.

وی در پایان گفت: دود شکست جریان حاکم به چشم همه مردم و جریان‌های سیاسی می‌رود. اصلاحات آرزو دارد و دعا می‌کند که این جریان بتواند مشکلات مردم را حل کند، اما اگر موفق نشود مردم و کسانی که به رئیس جمهور و این مجلس رای دادند سرخورده شده و اعتمادشان به کل حاکمیت سلب می‌شود و باز گرداندن این اعتماد ساده نیست. اگر اصولگرایان از فرصتی که به یمن رد صلاحیت‌ها رقیب به دست آورده‌اند، نتوانند استفاده کرده و مشکلات مردم را حل کنند، مردم از آن‌ها رویگردان شده و به سمت رقیب‌شان می‌روند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی