تیتر امروز

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

هشدار هواشناسی درباره نفوذ ۲ سامانه قوی گردوغبار به ایران/ این ۱۰ استان گرفتار می‌شوند

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت یک سامانه بارشی در کشور از نفوذ ۲ سامانه گردوغبار خبر داد و گفت: افزایش شاخص آلودگی هوا، احتمال اختلال در تردد و احتمال آسیب به صنایع حساس و کاهش دید از مخاطرات نفوذ این سامانه است.

کد خبر: ۱۲۸۷۲۹
۱۳:۳۵ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

هشدار هواشناسی درباره نفوذ ۲ سامانه قوی گردوغبار به ایران

دیدارنیوز ـ فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز با فعالیت همزمان یک سامانه بارشی و نفوذ گرد و غبار به کشور مواجه هستیم، گفت: امروز بارش‌ها در خراسان رضوی، آذربایجان غربی، شمال کردستان و ارتفاعات استان‌های سمنان، تهران و البرز تقویت می‌شود.

او افزود: همزمان امروز به دلیل نفوذ گردوغبار به کشور، درگیر پدیده خیزش گرد و خاک و کاهش دید در خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، کردستان، فارس، کهگیلویه بویراحمد و لرستان هستیم.

گودرزی با اعلام تداوم بارش‌ها نیز گفت: بیشترین بارش‌ها را امروز در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و شمال استان سمنان خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: روز سه‌شنبه نیز نوار شمالی و استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان بارش را تجربه خواهند کرد که گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و در دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی پدیده غالب دوم را وزش باد در جنوب و جنوب شرق کشور عنوان کرد و افزود: امروز با ورود توده گرد و خاک از کشور عراق، مناطق غرب و جنوب غرب ایران کاهش کیفیت هوا را خواهند داشت.

به گفته گودرزی، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از نفوذ دو سامانه گرد و غبار و افزایش گرادیان فشاری خبر داده است که بر اساس آن در روز جاری استان‌های خوزستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر درگیر این سامانه خواهند بود.

وی گفت: اثر مخاطره نیز افزایش شاخص آلودگی هوا، احتمال اختلال در تردد و احتمال آسیب به صنایع حساس به گردوخاک اعلام شده است. وزش باد شدید، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا است.

این کارشناس سازمان هواشناسی به احتیاط در تردد برون شهری به‌ویژه در جاده‌های کویری، استحکام سازه‌های موقتی، عدم تردد و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره توصیه کرد.

برچسب ها: هواشناسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی