تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

ادعای روسیه: هیچ مانعی در مسیر احیای «برجام» وجود ندارد

ولادیمیر یرماکوف، مقام ارشد وزارت امورخارجه روسیه که طبق گفته مسئولان غربی، کشور او در مذاکرات وین مانع‌تراشی کرده بود، مدعی شد که هیچ مانع غیر قابل عبوری در روند تنظیم دقیق توافق بر سر احیای برجام وجود ندارد.

کد خبر: ۱۲۸۵۹۲
۱۱:۴۹ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

ادعای روسیه: هیچ مانعی در مسیر احیای «برجام» وجود ندارد

دیدارنیوز: یک مقام ارشد وزارت امورخارجه روسیه از دولت آمریکا خواست تا اشتباهات پیشینیان خود درخصوص اجرای توافق هسته‌ای را اصلاح و به‌طور جدی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت پیروی کند.

ولادیمیر یرماکوف رئیس بخش عدم اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امورخارجه روسیه در گفتگو با خبرگزاری تاس خاطر نشان کرد: هیچ مانع غیر قابل عبوری در روند تنظیم دقیق توافق بر سر احیای برجام وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اغلب در دیپلماسی این اتفاق می‌افتد که خط پایان سخت‌ترین بخش مسیر است. ما هیچ مانع غیرقابل عبوری در روند تنظیم دقیق بسته احیا (یِ برجام) نمی‌بینیم.

این مقام روس افزود: نکته اصلی این است که تمام طرف‌های درگیر در مذاکرات می‌بایست بر مبنای صلاح قضیه پیش بروند، نه وضعیت زودگذر سیاست داخلی که همان‌طور که می‌دانید، امری متغیر است. در این مورد، به‌طور قطع در درجه اول، منظور ما همتایان آمریکایی است. امیدواریم که اظهارات و تضمین‌های بالاترین مقامات آن‌ها درخصوص تمایلشان برای بازگشت به برجام در حد شعار‌های پیش از انتخابات باقی نماند.

یرماکوف همچنین درباره از سرگیری مذاکرات وین درخصوص احیای برجام گفت که این یک سازوکار پیچیده همکاری در سطوح مختلف، از سیاسی گرفته تا کارشناسی است.

وی در ادامه اظهار داشت: این تماس‌ها در فرمت‌های مختلف و با شدت‌های متفاوت به مدت یک سال جریان داشته است. هیئت‌ها و پایتخت‌های درگیر در این کار چندجانبه علاقه خود را به برجام حفظ کرده‌اند.

مدیر بخش عدم اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امورخارجه روسیه تاکید کرد: بسیار مهم است که دولت کنونی ایالات متحده اشتباهات و نواقص پیشینیان خود را اصلاح کند. واشنگتن باید به‌طور جدی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل پیروی کند. یک توازن دقیق منافع که توافق هسته‌ای بر اساس آن بنا شده است، می‌بایست بازگردانده شود. در عین حال، ریشه‌های بحران‌ها و عقب ماندگی‌ها در اجرای برجام باید از بین برود و چگونگی انجام آن نیز به‌طور کامل مشخص است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی