تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
دروازه‌بانی که به جای تمرکز حاشیه می‌سازد

شخصیت را رها کن! کمتر گل بخور

کاش رشید عوض اینکه نگران شخصیت داشتن مربیان فوتبال باشد به این فکر می‌کرد که اگر کمی کمتر گل خورده بود امروز تیمش در دور دوم لیگ قهرمانان آسیا حضور می‌داشت.

کد خبر: ۱۲۸۴۰۶
۰۹:۱۴ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

شخصیت را رها کن! کمتر گل بخور

دیدارنیوز: رشید مظاهری از آن کاراکتر‌های قابل بحث فوتبال ایران است. کسی که یک روز با کیفیت فنی بالا می‌شود سرتیتر خبر‌ها جوری که پسرش استوری بگذارد: «مرسی رشید» و یک روز هم با درگیر کردن خودش میان حواشی در وضعیتی قرار می‌گیرد که ۱۲ گل در ۶ مسابقه می‌خورد.

سپاهان ایران در شب پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر الدحیل قرار گرفت. این بعد از ۹۰ دقیقه مشخص شد که اگر سپاهان یک تساوی هم به دست می‌آورد با توجه به شکست التعاون برابر پاختاکور می‌توانست راهی دور بعد شود. سپاهانی‌ها زمانی این را فهمیدند که دروازه‌شان پنج بار مقابل تیم قطری باز شده بود.

سپاهان در نهایت این بازی را ۵ بر ۲ باخت و هم‌امتیاز با التعاون و به دلیل تفاضل گل کمتر از صعود به دور بعد باز ماند. رشید مظاهری گلر سپاهان در این تورنمنت ۱۲ گل خورد. مشکلات بزرگ خط دفاعی سپاهان به کنار، اما مظاهری هم از آن فرم آماده خود به دور بود. بخشی از این برمی‌گردد به حاشیه‌های بی‌دلیلی که رشید برای خودش می‌سازد. او بعد از برد تیمش مقابل پاختاکور که چند روز قبل رقم خورد در شرایطی که هیچ دلیلی نداشت در مورد سرمربی استقلال حرف بزند، سرمست از روز پیروزی با نیش و کنایه درگیری‌های چند ماه قبلش با فرهاد مجیدی را وسط کشید و از لزوم شخصیت داشتن سرمربی یک تیم حرف زد. او این کار را مدتی قبل در مورد محمود فکری هم انجام داده بود. اظهارنظر‌هایی بی‌دلیل که چیزی جز حاشیه‌سازی و افت کیفی برای او به دنبال نداشت.

حالا این گلر ۳۱ ساله در حالی که مطمئنا هیچ شانسی برای رسیدن به دروازه تیم ملی در جام جهانی قطر ندارد، میلیون‌ها طرفدار استقلال را بی‌دلیل با خود دشمن کرده و با خوردن ۸ گل تنها در دو دیدار برابر الدحیل و التعاون تبدیل شده به سوژه خنده فوتبالی‌ها، بهتر است کمی در مورد مفهوم شخصیت بیشتر فکر کند. البته کاش زودتر این کار را کرده بود تا بفهمد بخشی از شخصیت این است که هر شخصی روی کار خودش متمرکز باشد تا بتواند بهترین عملکردش را به نمایش بگذارد.

کاش رشید عوض اینکه نگران شخصیت داشتن مربیان فوتبال باشد به این فکر می‌کرد که اگر کمی کمتر گل خورده بود امروز تیمش در دور دوم لیگ قهرمانان آسیا حضور می‌داشت. آن وقت هم خودش فرصت بهتری برای درخشش پیدا می‌کردو هم چند صد هزار دلار می‌رفت توی جیب سپاهان.

سامان سعادت - اعتماد

منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی