تیتر امروز

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

پاسخ کرملین به اتحادیه اروپا: قطع گاز باج‌گیری نیست!

روسیه امروز (چهارشنبه) صادرات گاز خود به کشور لهستان و بلغارستان را قطع کرد تا رابطه تیره‌اش با اتحادیه اروپا پس از حمله نظامی به اوکراین تیره‌تر شود. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به اتهام اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه روسیه می‌خواهد با قطع گاز باج‌گیری کند، گفت: این باج‌خواهی نیست و پرداخت هزینه گاز روسیه به روبل، پایه و اساس ازسرگیری صادرات خواهد بود.

کد خبر: ۱۲۸۳۶۴
۱۶:۴۶ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

پاسخ کرملین به اتحادیه اروپا: قطع گاز باج‌گیری نیست!

دیدارنیوز: سخنگوی کرملین در واکنش به اتهام اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه روسیه می‌خواهد با قطع گاز باج‌گیری کند، گفت، ما شرایط جدید پرداخت را از قبل اعلام کرده بودیم و این ادعای اشتباهی است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا پیش‌تر گفت که تصمیم شرکت انرژی روسی «گازپروم» برای قطع جریان گاز به بلغارستان و لهستان، تلاش روسیه برای «باج‌گیری» بوده و این اقدام را «غیرقابل پذیرش و توجیه‌ناپذیر» خواند. او گفت، اتحادیه اروپا برای این سناریو آماده است و افزود، این بلوک در حال ترسیم واکنش هماهنگ اتحادیه اروپا بوده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: این باج‌خواهی نیست، روسیه تامین‌کننده قابل‌اتکای انرژی به مصرف‌کنندگان بوده و خواهد بود و مسکو همچنان به وظایفش تحت قرارداد‌ها متعهد است.

این مقام با یادآوری اینکه شرایط طرح پرداخت جدید در فرمان مربوطه ریاست‌جمهوری مشخص شده است، خاطر نشان کرد، مسکو به دلیل اقدامات خصومت‌آمیز بی‌سابقه ... در بخش‌های اقتصادی و مالی، ناچار به اتخاذ یک طرح پرداخت جدید شد.

این سخنگو ادامه داد: در نتیجه در اینجا بحث باج‌گیری مطرح نیست. تمامی این روش‌های جدید از قبل به توجه خریداران رسیده است. ما قویا با این تعریف مخالف هستیم.

پسکوف در پاسخ به این سوال که اگر کشور‌هایی که از پرداخت هزینه انرژی خریداری شده به صورت روبل خودداری کرده‌اند، نظر خود را عوض کنند، می‌توانند مجددا از گاز روسیه بهره ببرند، گفت، پرداخت هزینه گاز روسیه به روبل، پایه و اساس ازسرگیری صادرات خواهد بود.

او تصریح کرد، تغییر قیمتی در کار نیست و خریداران تنها به جای دلار و یورو، بهای گاز خریداری شده را به صورت روبل پرداخت می‌کنند. متضرر نخواهند شد.

علاوه بر این، پسکوف گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هنوز قصد ندارد درباره مسائل مربوط به گاز با رهبران اتحادیه اروپا تماس تلفنی داشته باشد.

این سخنگو در ادامه گفت، وقتی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا می‌گوید "همه چیز باید در میدان نبرد مشخص شود"، دیگر سخن گفتن از معماری امنیت اروپا دشوار به نظر می‌رسد.

بورل گفته است که اتحادیه اروپا و روسیه باید روابط را احیا کرده و برای همزیستی مسالمت‌آمیز، بر سر تضمین‌های امنیتی به توافق برسند.

پسکوف به خبرنگاران گفت: در حال حاضر، داریم بیانیه‌هایی از رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا می‌بینیم که می‌گوید همه چیز باید در میدان نبرد مشخص شود. البته که گفتگو درباره معماری جدید امنیت اروپا در میان این بیانیه‌ها بسیار مشکل خواهد بود... ما ترجیح می‌دهیم که ابتدا گفتمانی سازنده بشنویم که به هرحال همه را به روش‌های سیاسی و دیپلماتیک ساخت آینده مشترکمان دعوت کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی