تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.
وزارت امور خارجه عراق خبر داد

احتمال بازگشت روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان

احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از احتمال بازگشت روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان خبر داد و گفت: گفتگو‌ها همچنان ادامه دارد و در مسیر دستیابی به تفاهم‌های اساسی حرکت می‌کند و ممکن است در همین راستا روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان از سر گرفته شود.

کد خبر: ۱۲۸۳۴۰
۱۵:۰۵ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

احتمال بازگشت روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که مذاکرات میان عربستان و ایران، ممکن است زمینه را برای بازگشت روابط دیپلماتیک بین دو کشور مهیا کند.

به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که این کشور در چارچوب سیاست خود مبنی بر ایجاد گفتگو‌های جمعی برای رسیدن به اجماع و توازن در سطح منطقه، میزبان دور پنجم گفتگو‌ها میان تهران و ریاض بود.

وی افزود که شرایط حاکم بر فضای این دور از مذاکرات، مثبت و همراه با آرامش و تفاهم بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق خاطرنشان کرد که گفتگو میان عربستان و ایران شامل چند پرونده از جمله پرونده امنیتی بود و مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق هم در این گفتگو‌ها حضور داشت.

الصحاف یادآور شد که گفتگو‌ها همچنان ادامه دارد و در مسیر دستیابی به تفاهم‌های اساسی حرکت می‌کند و ممکن است در همین راستا روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان از سر گرفته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه عراق گام‌های بلندی را برای هماهنگی در تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله حمایت از دور پنجم مذاکرات تهران و ریاض برداشته، افزود که چنین گفتگو‌هایی به افزایش ثبات و توازن در سطح منطقه و نیز به تقویت امنیت و حاکمیت عراق کمک می‌کند.

الصحاف همچنین افزود که عراق به محلی برای تقارب دیدگاه‌ها و ایجاد گفتگو‌های پایدار تبدیل خواهد شد و این گفتگو‌ها بر نقش آینده عراق در تعامل با دیگر طرف‌ها نیز بازتاب خواهد داشت.

فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق پیش از این گفته بود که عربستان و ایران در گفتگو‌های اخیر به توافقی بر سر یادداشت تفاهمی متشکل از ۱۰ بند دست یافتند.

وی در گفت‌وگویی با الجزیره گفت: گفت‌وگوی اخیر عربستان و ایران در بغداد، امنیتی و با حضور مسئولان بلندپایه دو کشور بود و دو طرف بر سر اینکه دور بعدی گفتگو‌ها در سطح دیپلماتیک برگزار شود، توافق کردند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی