تیتر امروز

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

زندگی خانواده بی سرپناه در پارک بهاران کرج

مطلع شدیم یک خانواده به دلیل مشکلات مالی و نداشتن سرپناه در بوستان بهاران منطقه سه شهرداری کرج اسکان دارند و خبرنگار دیدار در تلاش است برای این خانواده محلی برای اسکان پیدا کند اما تاکنون این تلاش ها بی نتیجه مانده است.

کد خبر: ۱۲۸۱۰۷
۱۴:۱۱ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

 

اسکان خانواده بی اسکان در پارک

دیدارنیوزـنرگس سبزپوری: در طی هفته‌ای که گذشت با همه‌ی پیگیری‌ها از متولیان امر (شهرداری، بهزیستی) و حتی مساجد و پایگاه مقاومت بسیج محل هیچ نتیجه‌ای در برنداشت همچنان این خانواده هموطن (در ماه مبارک رمضان در شب‌های پر برکت قدر) بی سر پناه بسر می برند.

داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است. دولت موظف است با رعایت اولویت برای آن‌ها که نیازمندترند به خصوص روستا نشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند.

متن بالا اصل سی ویکم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است؛ که در آن مسکن را حق اساسی هر فرد و خانواده ایرانی دانسته و دولت‌ها را موظف به تامین مسکن کرده است.

یعنی دولت وظیفه دارد، یعنی مسئولیت تامین مسکن خانواده ایرانی بر عهده دولت است. جناب شهردار، اعضای شورای شهر، جناب نماینده، جناب فرماندار، جناب استاندار، جناب امام جمعه، جناب رئیس جمهور اصلا جناب بالاترین مقام، آیا شما شب‌ها راحت سر بر بالین گرم و نرم می‌نهید؟ چگونه می توانید؟

وقتی با تصمیمات اشتباه و غیرمنطقی برای میلیون‌ها خانواده ایرانی زندگی فلاکت بار همراه با فقر و بدبختی رقم زده اید؟!
وقتی کرامت، منزلت و شان خانواده ایرانی را نابود کرده اید؟!

افزایش اجاره بها و بحران مسکن مسئله ساده‌ای نیست از این به بعد خانواده‌های بسیاری بوستان خواب خواهند شد.

امید به انسان‌های شریف و وجدان بیدار است.گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد.وقتی دستی را به یاری میگیری.بدان دست دیگرت در دست خداست.

 

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی