تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

باید دز چهارم هم بزنیم؟

دوز چهارم واکسن کووید۱۹ برای اکثر افراد به دلیل کاهش ایمنی در بدن آنها، ضروری است. واقعیت این است که دو دز واکسن به علاوه یک دز تقویت کننده، قادر به ارائه محافظت کافی در برابر انواع جدید ویروس کرونا نیست.

کد خبر: ۱۲۸۰۴۶
۰۹:۰۵ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

باید دز چهارم هم بزنیم

دیدارنیوز ـ شرکت فایزر اعلام کرده افرادی که سه دز واکسن این شرکت را دریافت کرده‌اند لازم است که دز چهارم نیز بزنند، اما آیا همه افراد واکسن‌زده نیازمند دریافت دز چهارم هستند؟

پروفسور آلبرت بورلا مدیرعامل شرکت فایزر در این باره اظهار داشت: داده‌هایی که این شرکت به FDA ارسال کرده -اما هنوز به صورت عمومی منتشر نشده- این نیاز را نشان می‌دهد که احتمالا افرادی که واکسن فایزر دریافت کرده‌اند نیاز باشد دز چهارم نیز بزنند.

او به شبکه CBS گفت: اگرچه دز سوم واکسن mRNA هنوز می‌تواند خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ را کاهش دهد، دز چهارم برای جلوگیری از موارد عفونت در آینده "ضروری" است. واشنگتن پست نیز روز سه شنبه گزارش داد، انتظار می‌رود شرکت فایزر این هفته از FDA بخواهد که تزریق دز چهارم را برای افراد ۶۵ سال و بالاتر تایید کند.

به گزارش وب ام دی؛ دکتر بورلا مدیر عامل فایزر همچنین گفت: دوز چهارم واکسن کووید۱۹ برای اکثر افراد به دلیل کاهش ایمنی در بدن آنها، ضروری است. واقعیت این است که دو دز واکسن به علاوه یک دز تقویت کننده، قادر به ارائه محافظت کافی در برابر انواع جدید ویروس کرونا نیست.

یک مطالعه کوچک نشان می‌دهد که دز چهارم، آنتی‌بادی‌ها را به سطوحی بیشتر از بیمارانی که سه دز دریافت کرده‌اند، افزایش می‌دهد. هریس، مدیر پزشکی برنامه واکسیناسیون کووید۱۹در نیویورک، می‌گوید:، اما این مطالعه دز چهارم را برای جلوگیری از عفونت از نوع Omicron پیدا نکرد. به نظر می‌رسد سناریوی محتمل‌تری وجود دارد که واکسن‌های COVID-۱۹ بخشی از یک واکسیناسیون فصلی شبیه واکسن آنفولانزا شوند.

دکتر جیسون پوگ موافق است که دز چهارم بیشتر مربوط به زمان خاصی است تا دلایل خاص. او می‌گوید: واکسن‌های موجود برای Omicron باید واکسنی باشد که به سمت پیشگیری از انواع سویه‌های دیگر کرونا در آینده هدایت می‌شود یا دست‌کم، ترکیبی از آن‌ها باید مشخص شود.

بهداشت نیوز نوشت: اکنون CDC واکسیناسیون و یک تقویت کننده را برای همه افراد ۱۲ ساله و بالاتر و دو دز برای افراد ۵ تا ۱۱ ساله توصیه می‌کند. افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف قبلاً برای دریافت دز اضافی تشویق شده اند. دکتر هریس به کسانی که بیش از ۶ ماه از زمان واکسینه‌شدنشان می‌گذرد توصیه می‌کند که "بهداشت خوب دست" را به همراه "ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی در صورت لزوم و آزمایشات مکرر" با دقت ادامه دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی