تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
در دانمارک انجام شد

منع اعطای بورس تحصیلی به دانشجویانی که در روسیه تحصیل می‌کنند

دانشجویان دانمارکی و اتباع واجد شرایط اتحادیه اروپا اگر در روسیه یا بلاروس تحصیل کنند، دیگر کمک هزینه دانشجویی دولتی این کشور را دریافت نخواهند کرد.

کد خبر: ۱۲۸۰۴۴
۰۸:۵۹ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

منع اعطای بورس تحصیلی به دانشجویانی که در روسیه تحصیل می‌کنند

دیدارنیوز ـ به نقل از یودبلیونیوز، پس از حمله روسیه به اوکراین، کشور‌های متعددی از قاره اروپا حمله روسیه به اوکراین را محروم کردند و روابط علمی خود را این کشور را لغو کردند.

در این راستا، اکثریت اعضای پارلمان دانمارک به تازگی به این تصمیم رای دادند که دانمارکی‌هایی که در دو کشور تحصیل می‌کنند یا برنامه‌های مبادله‌ای را می‌گذرانند باید تامین مالی تحصیل خود را خودشان انجام دهند و دیگر نمی‌توانند کمک هزینه‌های دانشجویی را ار دولت دانمارک دریافت کنند.

کمک هزینه دانشجویی دولتی دانمارک، که معمولا به عنوان "SU" شناخته می‌شود، به همه اتباع دانمارکی در برنامه‌های آموزش عالی در دانمارک و خارج از این کشور اعطا می‌شود. اتباع اتحادیه اروپا که در دانشگاه‌های دانمارک ثبت نام کرده اند نیز می‌توانند در صورت داشتن معیار‌های خاص، کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند.

اما بر اساس این لایحه که به تازگی به تصویب رسید، قوانین جدید، موجب ممنوعیت اعطای "SU" به دانشجویان دانمارکی در روسیه و بلاروس می‌شود و این ممنوعیت در واکنش به تهاجم مسکو به اوکراین وضع شده است.

علاوه بر دانمارک، پیش از این کنفرانس روسای دانشگاه‌های آلمان حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرد و اعلام کرد در همبستگی با اوکراین و دانشگاه‌های این کشور ایستاده است.

همچنین، سازمانی مشابه در فرانسه، همبستگی خود را با دانشگاه‌های اوکراین را اعلام کرد. در بیانیه این سازمان آمده است که روسای دانشگاه‌های فرانسه از دانشگاه‌های اوکراین حمایت می‌کنند. همچنین باید فرصتی برای بسیج تمام انرژی‌ها برای ایمنی دانشجویان این کشور و به طور گسترده‌تر فراهم شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی