تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

درخواست آمریکا از ایران برای آزادی یک شهروند دوتابعیتی

آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا با طرح ادعاهایی، خواستار آزادی یک شهروند دوتابعیتی ایرانی -آمریکایی شد. بلینکن از ایران خواست تا عماد شرقی شهروند ایرانی -آمریکایی را هرچه زودتر آزاد کند.

کد خبر: ۱۲۷۹۵۲
۰۹:۵۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

درخواست آمریکا از ایران برای آزادی یک شهروند دوتابعیتی

دیدارنیوز: وزیر امورخارجه آمریکا با طرح ادعا‌هایی ضد ایرانی در اظهاراتی مداخله‌جویانه خواستار آزادی یک شهروند دوتابعیتی ایرانی -آمریکایی شد.

آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر ادعا‌هایی را درباره بازداشت افراد دوتابعیتی در ایران مطرح کرد و مدعی شد که با آن‌ها همچون گروگان‌های سیاسی برخورد می‌شود.

بلینکن در ادامه از ایران خواست تا عماد شرقی شهروند ایرانی -آمریکایی را هرچه زودتر آزاد کند.

بنابر گزارش شبکه صدای آمریکا، رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران نیز روز شنبه با تکرار این ادعا‌ها گفت که عماد شرقی، دقیقا چهار سال پیش در چنین روزی دستگیر شد.

مالی مدعی شد: او از همه اتهامات تبرئه شد، اما بعد به صورت غیابی محاکمه و سپس دستگیر شد و از آن زمان بیش از ۵۰۰ روز را در زندان گذرانده است.

عماد شرقی که به‌عنوان مدیر ارشد شرکت سرآوا مشغول فعالیت بود، اولین بار در سال ۱۳۹۷ بازداشت و سپس با قرار وثیقه آزاد شد. وی دو سال بعد در دادگاهی که گفته می‌شود به صورت غیابی برگزار شده است به جرم جاسوسی به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

عماد شرقی هنگامی که قصد داشت از مرز ایران با کردستان عراق به صورت غیرقانونی خارج شود، بازداشت شد.

مقامات آمریکایی پیش از این نیز بار‌ها ادعا‌های خصمانه خود درخصوص بازداشت افراد دوتابعیتی در ایران را مطرح کرده‌اند و مدعی‌اند که آن‌ها بدون دلیل و با انگیزه‌های سیاسی متهم می‌شوند.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که این افراد طبق قانون و پس از محاکمه دقیق و عادلانه در دادگاه مجرم شناخته می‌شوند و همچنین تابعیت دوم آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی