تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.

سپاهان چگونه به مرحله حذفی می‌رسد؟

به نظر می‌رسد سپاهان با پیروزی مقابل الدحیل برای صعود به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا چندان احتیاج به توجه به نتایج سایر گروه‌ها ندارد و تنها باید امیدوار به توقف التعاون برابر پاختاکور باشد.

کد خبر: ۱۲۷۹۲۹
۱۴:۵۸ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

سپاهان چگونه به مرحله حذفی می‌رسد؟

دیدارنیوز: سپاهان با پیروزی مقابل پاختاکور امیدوار باقی ماند، ولی صعود این تیم وابسته به اما و اگر‌های بسیاری است.

گل دقایق پایانی سجاد شهباززاده مانع حذف سپاهان از مرحله گروهی شد. این تیم برخلاف دیگر نماینده ایران، فولاد که به سادگی به دور حذفی راه یافت، کار سختی برای راهیابی به مرحله بعدی مسابقات دارد. با نتایج بدست آمده در هفته ماقبل پایانی، قرار گرفتن الدحیل در رتبه نخست و جای گرفتن پاختاکور در قعر جدول قطعی شد.

جدال هفته آخر برای رتبه دوم بین سپاهان اصفهان و التعاون عربستان است. کسب رتبه دوم، اما تضمین‌کننده صعود نخواهد بود و باید سپاهان بین ۳ تیم برتر دوم جای گیرد. سپاهان از سال ۲۰۱۲ در جمع ۱۶ تیم برتر آسیا قرار نگرفته و در این فصل هم کار مشکلی برای صعود از این گروه دشوار دارد.

شاگردان نویدکیا چگونه دوم می‌شوند؟
التعاون و سپاهان با ۷ امتیاز در رتبه دوم و سوم جای دارند. بر طبق قوانین لیگ قهرمانان آسیا، در شرایطی که امتیاز دو تیم برابر باشد، تقابل رودرروی ۲ تیم لحاظ می‌شود که التعاون در مجموع ۲ بازی رفت و برگشت به برتری ۴-۱ رسید تا صعود سپاهان سخت‌تر شود. سپاهان تنها در شرایطی به رتبه دوم می‌رسد که امتیازی بیشتر ازالتعاون در هفته آخر کسب کند. پیروزی التعاون برابر بنیادکار حذف شده به معنای پایان رویای صعود سپاهان خواهد بود و این تیم تحت هیچ شرایطی به مرحله بعد نخواهد رفت.

در صورت تساوی التعاون برابر پاختاکور، سپاهان با غلبه بر الدحیل صدرنشین در رتبه دوم قرار می‌گیرد و با باخت التعاون سپاهان با تساوی هم می‌تواند به رده دوم دست یابد، ولی این برای صعود زردپوشان اصفهانی کافی نخواهد بود.

کمک نکو به محرم
سپاهان اگر با ۸ امتیاز دوم شود شانس صعود به مرحله بعد را خواهد داشت. این تیم با این میزان امتیاز قطعاً امتیازش از تیم دوم گروه C (گروه فولاد) کمتر خواهد بود. در بین تیم‌های دوم سایر گروه ها، الریان قطر و نیروی هوایی عراق ۷ امتیازی هستند و نسف قرشی ۵ امتیاز دارد. با توجه به تفاضل گل، الریان تنها در صورت شکست در روز آخر، پایین‌تر از سپاهان قرار می‌گیرد، ولی نیروی هوایی با تساوی وضعیت ضعیف‌تری نسبت به نماینده ایران خواهد داشت. نسف قرشی هم تنها با پیروزی بالاتر از سپاهان جای می‌گیرد. سپاهان در صورتیکه از ۲ تیم از این ۳ تیم وضعیت بهتری داشته باشد به مرحله یک هشتم‌نهایی می‌رسد.

سپاهان با ۱۰ امتیاز از شانس مناسبی برای صعود برخورددار خواهد بود. این تیم با ۱۰ امتیاز تنها در شرایطی صعود نمی‌کند که هر ۳ تیم شباب‌الاهلی، الریان و نیروی هوایی در هفته آخر به پیروزی برسند. اگر فولاد در هفته آخر برابر تیم اماراتی امتیاز کسب کند، سپاهان در صورتیکه با ۱۰ امتیاز دوم باشند به مرحله بعد صعود خواهند کرد. الریان و نیروی هوایی حتی با برد در روز آخر در صورتیکه تفاضل گل کمتری از سپاهان داشته باشند باز هم سپاهان صعود خواهد کرد.

به نظر می‌رسد سپاهان با پیروزی مقابل الدحیل برای صعود به دور بعد چندان احتیاج به توجه به نتایج سایر گروه‌ها ندارد و تنها باید امیدوار به توقف التعاون برابر پاختاکور باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی