تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.

۴ استان اول قبولی‌های کنکور گذشته معرفی شدند

طبق اعلام عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور استان‌های تهران، البرز، سمنان و یزد در رده اول میزان قبولی‌ها در کنکور قرار دارند.

کد خبر: ۱۲۷۹۱۲
۱۲:۵۵ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

۴ استان اول قبولی‌های کنکور گذشته معرفی شدند

دیدارنیوز: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه استان‌های قزوین، خراسان جنوبی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، مازندران و آذربایجان شرقی در ردیف استان‌های دوم پذیرش کنکور هستند، گفت: استان‌های تهران، البرز، سمنان و یزد در رده اول میزان قبولی‌ها در کنکور قرار دارند.

عبدالرسول پورعباس در نشست با عوامل اجرایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در استان قزوین، گفت: بر مبنای نتایج آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ استان‌های تهران، البرز، سمنان و یزد در رده اول میزان قبولی‌ها در کنکور قرار دارند که در این میان استان یزد با ۱۸.۹ درصد قبولی استان اول است.

وی با بیان اینکه استان قزوین از استان‌های رده دوم در میزان پذیرش کنکور است، اضافه کرد: قزوین در کنار استان‌هایی مثل خراسان جنوبی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، مازندران و آذربایجان شرقی در ردیف استان‌های ردیف دوم قرار دارد و از نظر میزان قبولی‌ها از میانگین کشور بالاتر است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد وضعیت داوطلبان استان قزوین در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ گفت: استان قزوین در بخش پذیرش از طریق آزمون با ۱۳.۲۶ درصد در رده ۱۱ کشوری قرار دارد و با توجه به اینکه میانگین کشور ۱۲.۲۹ درصد است، از این میانگین یک درصد بیشتر در دانشگاه‌ها پذیرش داشته است. در حوزه پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی قزوین با میزان پذیرش ۳۱.۶۷ درصد استان چهاردهم کشور است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وضعیت داوطلبان استان قزوین در پذیرش رشته‌های گروه علوم ریاضی و زبان‌های خارجی مناسب نبوده است، گفت: در گروه علوم ریاضی و فنی قزوین با ۲۷ درصد قبولی استان بیست‌وپنجم کشور است و این نشان می‌دهد که آموزش و پرورش استان سرمایه‌گذاری خوبی در این رشته انجام نداده است. ضمن اینکه در گروه علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری تعداد صندلی‌ها از داوطلبان بیشتر است؛ یعنی برای ۲۵۰ هزار صندلی ۱۵۰ هزار داوطلب داریم و ۱۰۰ هزار صندلی خالی مانده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی ادامه داد: همچنین در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی وضعیت استان قزوین مطلوب نیست و با ۱.۵ تا ۲ درصد قبولی رتبه ۳۰ میزان قبولی‌ها را در اختیار دارد که در این بخش قم و سمنان استان‌های اول و دوم هستند. استان قزوین در میزان پذیرش و قبولی رشته‌های گروه علوم تجربی با ۱۰.۴۶ درصد رتبه ۱۴ کشور را دارد و بالاتر از میانگین کشوری قبولی دارد، اما در گروه علوم انسانی وضعیت استان از بقیه رشته‌ها بهتر است و رده نهم میزان قبولی‌های کشوری را در اختیار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی